DXPR - en to eu translation catalogue (126 entries)

en: Title
eu: Izenburua

en: Images
eu: Irudiak

en: Status
eu: Egoera

en: Prefix
eu: Aurrizkia

en: Suffix
eu: Atzizkia

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Content
eu: Edukia

en: Type
eu: Mota

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Confirm
eu: Baieztatu

en: Cancel
eu: Bertan behera utzi

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Date
eu: Data

en: Size
eu: Tamaina

en: Search
eu: Bilatu

en: None
eu: Bat ere ez

en: Message
eu: Mezua

en: Weight
eu: Pisua

en: Link
eu: Esteka

en: Image
eu: Irudia

en: Center
eu: Erdian

en: Category
eu: Kategoria

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Name
eu: Izena

en: Field
eu: Eremua

en: Outline
eu: Aurkibidea

en: Label
eu: Etiketa

en: Save
eu: Gorde

en: Help
eu: Laguntza

en: True
eu: Egiazkoa

en: False
eu: Faltsua

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Background
eu: Atzeko planoa

en: Top
eu: Goian

en: Small
eu: Txikia

en: Large
eu: Handia

en: Time
eu: Ordua

en: Views
eu: Bistak

en: View
eu: Bista

en: Length
eu: Luzera

en: Region
eu: Atal

en: Text
eu: Testua

en: ID
eu: IDa

en: User
eu: Erabiltzailea

en: User ID
eu: Erabiltzaile IDa

en: Error
eu: Errorea

en: Options
eu: Aukerak

en: Separator
eu: Bereizlea

en: Year
eu: Urtea

en: Bottom
eu: Behean

en: Logo
eu: Logotipoa

en: Header
eu: Goiburua

en: Inline
eu: Lerro berean

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Roles
eu: Zereginak

en: Normal
eu: Arrunta

en: Warning
eu: Kontuz

en: New window
eu: Leiho berrian

en: Width
eu: Zabalera

en: Height
eu: Altuera

en: Display options
eu: Bistaratu aukerak

en: Address
eu: Helbidea

en: Border
eu: Ertza

en: Day
eu: Eguna

en: more info
eu: argibide gehiago

en: Align
eu: Lerrokatu

en: General Settings
eu: Ezarpen orokorrak

en: Navigation
eu: Nabigazioa

en: Color
eu: Kolore

en: Role
eu: Rol

en: Button
eu: Botoia

en: Save changes
eu: Aldaketak gorde

en: Provider
eu: Hornitzailea

en: Clone
eu: Klonatu

en: Close
eu: Itxi

en: Duration
eu: Iraupena

en: Hidden
eu: Ezkutua

en: Clear
eu: Garbitu

en: Font size
eu: Letra tamaina

en: Hour
eu: Ordu

en: Minute
eu: Minutu

en: Second
eu: Segundu

en: Map
eu: Mapa

en: Controls
eu: Kontrolak

en: Days
eu: Egunak

en: Left
eu: Ezkerra

en: Right
eu: Eskuina

en: Hours
eu: Orduak

en: Seconds
eu: Segunduak

en: Info
eu: Informazioa

en: Style
eu: Estiloa

en: Interval
eu: Bitartea

en: Top left
eu: Goian ezkerrean

en: Top right
eu: Goian eskuinean

en: Bottom right
eu: Behean eskuinean

en: Bottom left
eu: Behean ezkerrean

en: Minutes
eu: Minutuak

en: Same window
eu: Leiho berean

en: Tabs
eu: Fitxak

en: Select
eu: Aukeratu

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Blocks
eu: Blokeak

en: Grid
eu: Sareta

en: Hide
eu: Ezkutatu

en: Global
eu: Globala

en: Layouts
eu: Diseinuak

en: Local
eu: Lokala

en: Panel
eu: Panela

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: Locked
eu: Blokeatuta

en: Field settings
eu: Eremuaren ezarpenak

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Column
eu: Zutabe

en: Speed
eu: Abiadura

en: Entity type
eu: Entitate mota

en: Inherit
eu: Heredatua

en: Comma
eu: Koma

en: Background image
eu: Atzeko planoko irudia

en: Alert
eu: Alerta

en: Top center
eu: Goian erdian

en: Bottom center
eu: Behean erdian
