DXPR - en to th translation catalogue (83 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Images
th: รูปภาพ

en: Status
th: สถานะ

en: Prefix
th: คำนำหน้า

en: Suffix
th: คำต่อท้าย

en: Delete
th: ลบ

en: Type
th: ประเภท

en: Actions
th: แอคชั่น

en: Confirm
th: ยืนยัน

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: On
th: เปิด

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Date
th: วันที่

en: Search
th: ค้นหา

en: None
th: ไม่มี

en: Message
th: ข้อความ

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Link
th: ลิงค์

en: Category
th: หมวดหมู่

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Field
th: ช่องรับข้อมูล

en: Outline
th: ภาพรวม

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: False
th: เท็จ

en: Background
th: ภาพพื้นหลัง

en: Small
th: เล็ก

en: Large
th: ใหญ่

en: Time
th: เวลา

en: Views
th: ดู

en: View
th: ดู

en: Region
th: ตำแหน่ง

en: Text
th: ข้อความ

en: ID
th: ไอดี

en: User ID
th: รหัสผู้ใช้

en: Error
th: ผิดพลาด

en: Options
th: ตัวเลือก

en: Separator
th: คั่น,แยก

en: Year
th: ปี

en: Logo
th: โลโก้

en: Off
th: ปิด

en: Header
th: ส่วนหัว

en: Custom
th: กำหนดเอง

en: Warning
th: การเตือน

en: Width
th: ความกว้าง

en: Height
th: ความสูง

en: Address
th: ที่อยู่

en: Day
th: วัน

en: Navigation
th: นำทาง

en: Color
th: สี

en: Save changes
th: บันทึกการเปลี่ยนแปลง

en: Provider
th: ผู้ให้บริการ

en: Clone
th: โคลน

en: Close
th: ปิด

en: Duration
th: เวลาสอบ

en: Hidden
th: ซ่อน

en: Dimension
th: มิติ

en: Hour
th: ชั่วโมง

en: Map
th: แผนที่

en: Info
th: ข้อมูล

en: Video
th: วีดีโอ

en: Select
th: เลือก

en: Copy
th: คัดลอก

en: Blocks
th: บล็อค

en: Grid
th: ตะแกรง

en: Hide
th: ซ่อน

en: Global
th: ส่วนกลาง

en: Space
th: ช่องว่าง

en: Show all
th: แสดงทุกข้อ

en: Items to display
th: รายการที่จะแสดง

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Locked
th: ถูกล็อค

en: Field settings
th: การตั้งค่าช่องรับข้อมูล

en: Skip to main content
th: ข้ามไปยังเนื้อหาหลัก

en: Paste
th: วาง

en: Comma
th: จุลภาค

en: Gradient
th: สีไล่เงา

en: Alert
th: แจ้งเตือน

en: View modes
th: โหมดของวิว

en: About Us
th: เกี่ยวกับเรา
