DXPR - en to ka translation catalogue (79 entries)

en: Title
ka: სათაური

en: Body
ka: ტანი

en: Images
ka: სურათები

en: Status
ka: სტატუსი

en: Prefix
ka: პრეფიქსი

en: Suffix
ka: სუფიქსი

en: Delete
ka: წაშლა

en: Operations
ka: ოპერაციები

en: Content
ka: კონტენტი

en: Type
ka: ტიპი

en: Actions
ka: ოპერაციები

en: Confirm
ka: დადასტურება

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Language
ka: ენა

en: Disabled
ka: გამორთულია

en: Enabled
ka: ჩართულია

en: On
ka: ჩართვა

en: Yes
ka: დიახ

en: No
ka: არა

en: Date
ka: თარიღი

en: Size
ka: ზომა

en: Search
ka: ძიება

en: None
ka: არცერთი

en: Message
ka: შეტყობინება

en: Weight
ka: წონა

en: Link
ka: ბმული

en: Image
ka: სურათი

en: Container
ka: კონტეინერი

en: Category
ka: კატეგორია

en: Settings
ka: პარამეტრები

en: Name
ka: სახელი

en: Field
ka: ველი

en: Label
ka: სათაური

en: Help
ka: დახმარება

en: Top
ka: ზედა

en: Small
ka: პატარა

en: Large
ka: დიდი

en: Time
ka: დრო

en: Length
ka: სიგრძე

en: Region
ka: რეგიონი

en: Text
ka: ტექსტი

en: User
ka: მომხმარებელი

en: User ID
ka: მომხმარებლის ID

en: Error
ka: შეცდომა

en: Options
ka: პარამეტრები

en: Separator
ka: გამყოფი

en: Year
ka: წელი

en: Bottom
ka: ქვემოთ

en: Logo
ka: ლოგო

en: Off
ka: გამორთვა

en: Inline
ka: ერთ ხაზზე

en: Roles
ka: როლები

en: Warning
ka: გაფრთხილება

en: Width
ka: სიგანე

en: Height
ka: სიმაღლე

en: Day
ka: დღე

en: Background color
ka: ფონის ფერი

en: Navigation
ka: ნავიგაცია

en: Color
ka: ფერი

en: Role
ka: როლი

en: Counter
ka: მთვლელი

en: Button
ka: ღილაკი

en: Save changes
ka: ცვლილებების შენახვა

en: Provider
ka: პროვაიდერი

en: Duration
ka: ხანგრძლივობა

en: Hidden
ka: დამალული

en: Today
ka: დღეს

en: Hour
ka: საათი

en: Minute
ka: წუთი

en: Second
ka: წამი

en: Fixed
ka: ფიქსირებული

en: Left
ka: მარცხნივ

en: Right
ka: მარჯვნივ

en: Seconds
ka: წამი

en: Info
ka: ინფო

en: Style
ka: სტილი

en: Blocks
ka: ბლოკები

en: Hide
ka: დამალვა

en: Global
ka: გლობალური
