DXPR - en to ro translation catalogue (144 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Images
ro: Imagini

en: Status
ro: Stare

en: Suffix
ro: Sufix

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Type
ro: Tip

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Confirm
ro: Confirmă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Language
ro: Limba

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: On
ro: Pornit

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Date
ro: Data

en: Size
ro: Mărime

en: Search
ro: Căutare

en: None
ro: Nimic

en: Message
ro: Mesaj

en: Weight
ro: Greutate

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Center
ro: Centru

en: Container
ro: Recipient

en: Category
ro: Categorie

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Field
ro: Câmp

en: Outline
ro: Structură

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Help
ro: Ajutor

en: True
ro: Adevărat

en: False
ro: Fals

en: Default
ro: Implicit

en: Background
ro: Fundal

en: Top
ro: Sus

en: Link target
ro: Ținta link-ului

en: Small
ro: Mic

en: Large
ro: Mare

en: Icon
ro: Pictogramă

en: Time
ro: Ora

en: Views
ro: Vizualizări

en: View
ro: Afișează

en: Length
ro: Lungime

en: Region
ro: Regiune

en: Layout
ro: Prezentare

en: User
ro: Utilizator

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Error
ro: Eroare

en: Options
ro: Opțiuni

en: Year
ro: Anul

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: Logo
ro: Siglă

en: Off
ro: Oprit

en: Header
ro: Cap

en: Custom
ro: Personalizat

en: Roles
ro: Roluri

en: Percent
ro: Procente

en: Success
ro: Succes

en: Warning
ro: Avertizare

en: New window
ro: Fereastră nouă

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Display options
ro: Opțiuni de afișare

en: Address
ro: Adresă

en: Day
ro: Zi

en: End
ro: Sfârşit

en: Align
ro: Aliniere

en: Loop
ro: Buclă

en: General Settings
ro: Setări generale

en: Background color
ro: Culoare fundal

en: Navigation
ro: Navigator

en: Color
ro: Culoare

en: Repeat
ro: Repetare

en: Role
ro: Rol

en: Counter
ro: Numărător

en: Button
ro: Buton

en: Save changes
ro: Salvare schimbări

en: Provider
ro: Furnizor

en: Clone
ro: Clonare

en: Plain
ro: Simplu

en: Template
ro: Șablon

en: Close
ro: Închideți

en: Duration
ro: Durată

en: Hidden
ro: Ascuns

en: No data available.
ro: Nu existp date disponibile.

en: Clear
ro: Elimină

en: unlimited
ro: nelimitat

en: Today
ro: Azi

en: Font size
ro: Mărimea fontului

en: Hour
ro: Oră

en: Minute
ro: Minut

en: Second
ro: Secundă

en: Map
ro: Hartă

en: Fixed
ro: Fix

en: Sidebar
ro: Bară laterală

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Seconds
ro: Secunde

en: Info
ro: Informație

en: Style
ro: Stil

en: Font color
ro: Culoare font

en: Reverse
ro: Inversează

en: Thousands separator
ro: Separatorul de sute

en: Top left
ro: Stânga sus

en: Top right
ro: Dreapta sus

en: Bottom right
ro: Dreapta jos

en: Bottom left
ro: Stânga jos

en: Automatic
ro: Automat

en: Same window
ro: Aceeași fereastră

en: Tabs
ro: Taburi

en: Select
ro: Alege

en: Copy
ro: Copiază

en: Blocks
ro: Blocuri

en: Grid
ro: Grilă

en: Hide
ro: Ascunde

en: Space
ro: spațiu

en: Blockquote
ro: Citat

en: Items to display
ro: Elemente de afișat

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Locked
ro: Blocat

en: Field settings
ro: Opțiuni câmp

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Paste
ro: Lipire

en: Column
ro: Coloană

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Inherit
ro: Moștenește

en: Generate
ro: Generează

en: Infinite
ro: Infinit

en: Row
ro: Rând

en: Comma
ro: virgulă

en: Alert
ro: Alertă

en: Top center
ro: Sus centru

en: Bottom center
ro: Jos centru

en: Elements
ro: Elemente

en: Progress
ro: Progres

en: Media browser
ro: Browser media

en: Select image
ro: Alege imagine

en: View modes
ro: Moduri de vizualizare

en: Responsive
ro: Adaptiv
