DXPR - en to hr translation catalogue (122 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Body
hr: Sadržaj

en: Images
hr: Slike

en: Prefix
hr: Prefiks

en: Suffix
hr: Sufiks

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Content
hr: Sadržaj

en: Type
hr: Vrsta

en: Actions
hr: Akcije

en: Confirm
hr: Potvrdite

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Language
hr: Jezik

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: On
hr: Uključi

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Documentation
hr: Dokumentacija

en: License
hr: Licenca

en: Date
hr: Datum

en: Size
hr: Veličina

en: Search
hr: Pretraga

en: Reset
hr: Poništi

en: None
hr: Nema

en: Message
hr: Poruka

en: Weight
hr: Težina

en: Link
hr: Poveznica

en: Image
hr: Slika

en: Center
hr: Centar

en: Container
hr: Kontejner

en: Category
hr: Kategorija

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Field
hr: Polje

en: Outline
hr: Korice

en: Label
hr: Oznaka

en: Save
hr: Spremi

en: Help
hr: Pomoć

en: True
hr: Istina

en: False
hr: Netočno

en: Default
hr: Zadano

en: Background
hr: Pozadina

en: Small
hr: Mala

en: Large
hr: Velika

en: Icon
hr: Ikona

en: Time
hr: Vrijeme

en: View
hr: Pregled

en: Length
hr: Dužina

en: Section
hr: Sekcija

en: Region
hr: Regija

en: Text
hr: Tekst

en: User
hr: Korisnik

en: User ID
hr: ID korisnika

en: Error
hr: Greška

en: Options
hr: Opcije

en: Separator
hr: Razdjelnica

en: Year
hr: Godina

en: Bottom
hr: Dno

en: Header
hr: Zaglavlje

en: Inline
hr: U istom redu

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Roles
hr: Uloge

en: Normal
hr: Normalno

en: Warning
hr: Upozorenje

en: New window
hr: Novom prozoru

en: Width
hr: Širina

en: Height
hr: Visina

en: Display options
hr: Opcije prikaza

en: Media
hr: Mediji

en: Address
hr: Adresa

en: Desc
hr: Silazno

en: Day
hr: Dan

en: Start
hr: Početak

en: End
hr: Svršetak

en: Align
hr: Poravnati

en: Background color
hr: Boja pozadine

en: Navigation
hr: Navigacija

en: Color
hr: Boja

en: Role
hr: Uloga

en: Counter
hr: Brojač

en: Button
hr: Gumb

en: Save changes
hr: Spremi promjene

en: Provider
hr: Pružatelj

en: Clone
hr: Kloniraj

en: Plain
hr: Obični

en: Template
hr: Predložak

en: Save settings
hr: Spremi postavke

en: Duration
hr: Trajanje

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Hidden
hr: Skriveno

en: Key
hr: Ključ

en: Clear
hr: Očisti

en: Today
hr: Danas

en: Font size
hr: Veličina fonta

en: Hour
hr: Sat

en: Left
hr: Lijevo

en: Right
hr: Desni

en: Style
hr: Stil

en: Font color
hr: Boja fonta

en: Top left
hr: Vrh lijevo

en: Top right
hr: Vrh desno

en: Bottom right
hr: Dno desno

en: Bottom left
hr: Dno lijevo

en: Automatic
hr: Automatski

en: Same window
hr: Istom prozoru

en: Keyboard shortcuts
hr: Kratice tipkovnice

en: Apply
hr: Primjeni

en: Blocks
hr: Blokovi

en: Grid
hr: Mreža

en: Hide
hr: Sakrij

en: Global
hr: Opće

en: Space
hr: Razmak

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Locked
hr: Zaključano

en: Field settings
hr: Postavke polja

en: Skip to main content
hr: Skoči na glavni sadržaj

en: Entity type
hr: Vrsta entiteta

en: Comma
hr: Zarez

en: Top center
hr: Vrh sredina

en: Bottom center
hr: Dno sredina

en: Asc
hr: Uzlazno
