DXPR - en to nn translation catalogue (65 entries)

en: Title
nn: Tittel

en: Body
nn: Brødtekst

en: Images
nn: Bilete

en: Delete
nn: Slett

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Content
nn: Innhald

en: Actions
nn: Handlingar

en: Confirm
nn: Stadfest

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Language
nn: Språk

en: Disabled
nn: Ikkje aktivert

en: Enabled
nn: Aktivert

en: On
nn: På

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: Date
nn: Dato

en: Search
nn: Søk

en: Reset
nn: Sett til standard

en: None
nn: Ingen

en: Message
nn: Melding

en: Weight
nn: Vekt

en: Link
nn: Lenke

en: Image
nn: Bilete

en: Category
nn: Kategori

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Name
nn: Namn

en: Field
nn: Felt

en: Outline
nn: Innhaldsregister

en: Label
nn: Etikett

en: Save
nn: Lagre

en: Help
nn: Hjelp

en: Default
nn: Standard

en: Time
nn: Tid

en: View
nn: Sjå på

en: User
nn: Brukar

en: Error
nn: Feil

en: Year
nn: År

en: Off
nn: Av

en: Header
nn: Topptekst

en: Custom
nn: Tilpassa

en: Roles
nn: Roller

en: Display options
nn: Visningsalternativ

en: Address
nn: Adresse

en: Day
nn: Dag

en: Start
nn: Byrjar

en: End
nn: Sluttar

en: more info
nn: meir informasjon

en: Navigation
nn: Navigering

en: Color
nn: Farge

en: Repeat
nn: Repeter

en: Role
nn: Rolle

en: Save changes
nn: Lagre endringar

en: Close
nn: Lukk

en: Save settings
nn: Lagre innstillingar

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: Hidden
nn: Skjult

en: Hour
nn: Time

en: Minute
nn: Minutt

en: Second
nn: Sekund

en: Info
nn: Informasjon

en: Apply
nn: Bruk

en: Blocks
nn: Blokkar

en: Machine name
nn: Datamaskinnamn

en: No image
nn: Ingen bilder

en: - All -
nn: - Alle -
