DXPR - en to ast translation catalogue (64 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Status
ast: Estáu

en: Prefix
ast: Prefixu

en: Suffix
ast: Sufixu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Content
ast: Conteníu

en: Type
ast: Triba

en: Actions
ast: Aiciones

en: Confirm
ast: Confirmar

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Language
ast: Llingua

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Date
ast: Data

en: Size
ast: Tamañu

en: Search
ast: Guetar

en: None
ast: Nengún

en: Message
ast: Mensax

en: Weight
ast: Pesu

en: Link
ast: Enllaz

en: Image
ast: Imaxe

en: Center
ast: Centru

en: Category
ast: Categoría

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Field
ast: Campu

en: Outline
ast: Contornu

en: Label
ast: Etiqueta

en: Save
ast: Guardar

en: Help
ast: Aida

en: Default
ast: Predefiníu

en: Top
ast: Cimeru

en: Small
ast: Pequeñu

en: Large
ast: Grande

en: Time
ast: Hora

en: View
ast: Vista

en: Region
ast: Rexón

en: Text
ast: Testu

en: User
ast: Usuariu

en: User ID
ast: ID del usuariu

en: Error
ast: Fallu

en: Options
ast: Opciones

en: Bottom
ast: Abaxo

en: Header
ast: Encabezáu

en: Inline
ast: Incluyíu na llinia

en: Custom
ast: Personalizáu

en: Width
ast: Anchu

en: Height
ast: Altu

en: Background color
ast: Color de fondu

en: Navigation
ast: Navegación

en: Role
ast: Rol

en: Save changes
ast: Guardar cambeos

en: Close
ast: Zarrar

en: Save settings
ast: Guardar preferencies

en: France
ast: Francia

en: United States
ast: Estaos Xuníos d'América

en: Hidden
ast: Anubríu

en: Key
ast: Llave

en: Allowed HTML tags
ast: Permítense etiquetes HTML

en: Left
ast: Izquierda

en: Right
ast: Derecha
