DXPR - en to eo translation catalogue (70 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: Body
eo: Korpo

en: Images
eo: Bildoj

en: Status
eo: Stato

en: Prefix
eo: Prefikso

en: Suffix
eo: Sufikso

en: Delete
eo: Forigu

en: Operations
eo: Operacioj

en: Content
eo: Enhavo

en: Type
eo: Tipo

en: Actions
eo: Agoj

en: Confirm
eo: Konfirmu

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Language
eo: Lingvo

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: On
eo: Ŝaltita

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Date
eo: Dato

en: Size
eo: Grandeco

en: Search
eo: Serĉu

en: None
eo: Neniu

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Weight
eo: Pezo

en: Link
eo: Ligilo

en: Image
eo: Bildo

en: Category
eo: Kategorio

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: Field
eo: Kampo

en: Outline
eo: Skemo

en: Label
eo: Etikedo.

en: Save
eo: Konservu

en: Help
eo: Helpo

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Small
eo: Malgranda

en: Large
eo: Granda

en: Time
eo: Tempo

en: Views
eo: Vidoj

en: Add
eo: Aldonu

en: View
eo: Vidu

en: Region
eo: Regiono

en: Text
eo: Teksto

en: ID
eo: Identigilo

en: User
eo: Uzanto

en: Error
eo: Eraro

en: Year
eo: Jaro

en: Logo
eo: Emblemo

en: Off
eo: Malŝaltita

en: Header
eo: Kaplinio

en: Inline
eo: en linio

en: Custom
eo: Propra

en: Roles
eo: Roloj

en: Day
eo: Tago

en: Navigation
eo: Navigado

en: Color
eo: Koloro

en: Button
eo: Butono

en: Provider
eo: Provizanto

en: Hidden
eo: Kaŝita

en: Font size
eo: Grandeco de tiparo

en: Hour
eo: Horo

en: Minute
eo: Minuto

en: Second
eo: Sekundo

en: Blocks
eo: Blokoj

en: Locked
eo: Ŝlosita

en: Field settings
eo: Agordoj de kampo

en: Entity type
eo: Speco de ento

en: Elements
eo: Elementoj

en: UUID
eo: Unika uzantonomero
