DXPR - en to gu translation catalogue (83 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Body
gu: લખાણ મુખ્ય ભાગ

en: Images
gu: છબીઓ

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Prefix
gu: પૂર્વાગ

en: Suffix
gu: પ્રત્યય

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Content
gu: વિષયાર્થ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Actions
gu: ક્રિયાઓ

en: Confirm
gu: ખાતરી કરો

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Language
gu: ભાષા

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: On
gu: ચાલુ

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: Date
gu: તારીખ

en: Size
gu: માપ

en: Search
gu: શોધ

en: None
gu: એકે નહિ

en: Message
gu: સંદેશ

en: Weight
gu: તરલતા

en: Link
gu: કડી

en: Center
gu: કેન્દ્ર

en: Category
gu: શ્રેણી

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: Field
gu: ક્ષેત્ર

en: Outline
gu: રૂપરેખા

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Save
gu: સાચવો

en: Help
gu: મદદ

en: True
gu: સાચું

en: False
gu: ખોટું

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: Small
gu: નાનું

en: Large
gu: મોટું

en: Time
gu: સમય

en: Add
gu: ઉમેરો

en: View
gu: જુઓ

en: Length
gu: લંબાઈ

en: Region
gu: ક્ષેત્ર

en: Text
gu: લખાણ

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: Error
gu: ભુલ

en: Options
gu: વિકલ્પો

en: Separator
gu: વિભાજક

en: Year
gu: વર્ષ

en: Bottom
gu: નીચે

en: Logo
gu: ્ચિન્હ

en: Roles
gu: હોદ્દાઓ

en: Normal
gu: સામાન્ય

en: Warning
gu: ચેતવણી

en: Width
gu: પહોળાઈ

en: Height
gu: ઊંચાઈ

en: Day
gu: દિવસ

en: Align
gu: હારબંધ ગોઠવવું

en: Background color
gu: પૃષ્ઠભૂમિ રંગ

en: Color
gu: રંગ

en: Role
gu: હોદો

en: Save changes
gu: સંપાદનો સાચવો

en: Provider
gu: પ્રદાતા

en: Close
gu: બંધ

en: Duration
gu: સમયગાળો

en: Hidden
gu: છુપાયેલુ

en: Today
gu: આજે

en: Hour
gu: કલાક

en: Minute
gu: મિનિટ

en: Second
gu: સેકંડ

en: Map
gu: નકશો

en: Left
gu: ડાબે

en: Right
gu: જમણે

en: Top left
gu: ઉપર ડાબી બાજુ

en: Top right
gu: ઉપર જમણું બાજુ

en: Select
gu: પસંદ કરો

en: Skip to main content
gu: મુખ્ય વિષયવસ્તુ પર જાઓ

en: Entity type
gu: એન્ટિટી પ્રકાર

en: Comma
gu: અલ્પવિરામ

en: Alert
gu: ચેતવણી

en: About Me
gu: મારા વિષે
