DXPR - en to ug translation catalogue (78 entries)

en: Title
ug: تىما

en: Images
ug: رەسىملەر

en: Status
ug: ھالەت

en: Prefix
ug: خەت بېشى

en: Suffix
ug: قوشۇمچە

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Content
ug: مەزمۇن

en: Type
ug: تىپى

en: Actions
ug: مەشغۇلاتلار

en: Cancel
ug: بىكار قىل

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: Documentation
ug: ماتېرىياللار

en: Size
ug: چوڭ- كىچىكلىكى

en: None
ug: يوق

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: Link
ug: ئۇلىنىش

en: Image
ug: سۈرەت

en: Center
ug: ئوتتۇرىغا توغرىلاش

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Label
ug: بەلگە

en: Default
ug: سۈكۈتتىكى

en: Background
ug: تەگلىك

en: Top
ug: ئۈستى

en: Add
ug: قوشۇش

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: Region
ug: دۆلەت،رايون

en: Text
ug: تېكىست

en: Error
ug: خاتالىق

en: Options
ug: تاللاشلار

en: Year
ug: يىل

en: Bottom
ug: ئاستى

en: Header
ug: بەت بېشى

en: Inline
ug: ئىچىدە

en: Custom
ug: ئۆزى بەلگىلەش

en: Roles
ug: ئەزا ھوقۇقى

en: Success
ug: مۇۋەپپەقىيەتلىك

en: Width
ug: كەڭلىكى

en: Height
ug: ئېگىزلىكى

en: Address
ug: ئادرېس

en: Border
ug: چۆرىسى

en: Day
ug: كۈن

en: Align
ug: توغرىلاش

en: Loop
ug: دەۋرىي

en: Navigation
ug: يول باشلاش

en: Color
ug: رەڭ

en: Role
ug: ئەزا گورۇپپىسى

en: Square
ug: تۆت چاسا

en: Clone
ug: كۆچۈرۈش

en: Plain
ug: ئاددى

en: Template
ug: ئەندىزە

en: Close
ug: يېپىش

en: Hidden
ug: يوشۇرۇن

en: Controls
ug: كونترول

en: Fixed
ug: مۇقىم كەڭلىكتە

en: Sidebar
ug: يان ئىستون

en: Left
ug: سولغا توغرىلاش

en: Right
ug: ئوڭغا توغرىلاش

en: Top left
ug: سول تەرەپ ئۈستى

en: Top right
ug: ئوڭ تەرەپ ئۈستى

en: Bottom right
ug: ئوڭ تەرەپ ئاستى

en: Bottom left
ug: سول تەرەپ ئاستى

en: Tabs
ug: جەدۋەل

en: Copy
ug: كۆچۈرۈش

en: Sites
ug: تور بەتلەر

en: Blocks
ug: تارماق رايون

en: Hide
ug: يوشۇرۇش

en: Blockquote
ug: نەقىل

en: Paste
ug: چاپلاش

en: Row
ug: قۇر

en: Image description
ug: سۈرەت چۈشەندۈرۈشى

en: Auto play
ug: ئاپتوماتىك قويۇش

en: Circle
ug: چەمبەر

en: Progress
ug: ماڭغىنى

en: Saved
ug: ساقلاندى

en: Disc
ug: دىسكا
