DXPR - en to sl translation catalogue (69 entries)

en: Title
sl: Naslov

en: Images
sl: Slike

en: Status
sl: Stanje

en: Prefix
sl: Predpona

en: Suffix
sl: Pripona

en: Delete
sl: Izbriši

en: Operations
sl: Operacije

en: Content
sl: Vsebine

en: Type
sl: Tip

en: Actions
sl: Akcije

en: Confirm
sl: Potrdi

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Language
sl: Jezik

en: Disabled
sl: Onemogočeno

en: Enabled
sl: Omogočeno

en: Yes
sl: Da

en: No
sl: Ne

en: Date
sl: Datum

en: Size
sl: Velikost

en: Search
sl: Išči

en: None
sl: Brez

en: Message
sl: Sporočilo

en: Weight
sl: Teža

en: Link
sl: Povezava

en: Image
sl: Slika

en: Category
sl: Kategorija

en: Settings
sl: Nastavitve

en: Name
sl: Ime

en: Field
sl: Polje

en: Outline
sl: Struktura

en: Label
sl: Oznaka

en: Save
sl: Shrani

en: Help
sl: Pomoč

en: Default
sl: Privzeto

en: Top
sl: Na vrhu

en: Time
sl: Čas

en: View
sl: Prikaži

en: Region
sl: Regija

en: Text
sl: Besedilo

en: Layout
sl: Postavitev

en: User
sl: Uporabnik

en: Error
sl: Napaka

en: Options
sl: Možnosti

en: Year
sl: Leto

en: Bottom
sl: Spodaj

en: Header
sl: Glava

en: Inline
sl: V vrstici

en: Custom
sl: Prilagojeno

en: Roles
sl: Vloge

en: Warning
sl: Opozorilo

en: New window
sl: Novo okno

en: Width
sl: Širina

en: Height
sl: Višina

en: Navigation
sl: Navigacija

en: Color
sl: Barva

en: Close
sl: Zapri

en: Hidden
sl: Skrito

en: Today
sl: Danes

en: Info
sl: Podatki

en: Top left
sl: Zgoraj levo

en: Top right
sl: Zgoraj desno

en: Bottom right
sl: Spodaj desno

en: Bottom left
sl: Spodaj levo

en: Same window
sl: Isto okno

en: Blocks
sl: Bloki

en: Hide
sl: Skrij

en: Machine name
sl: Strojno ime

en: Field settings
sl: Nastavitve polja

en: Comma
sl: Vejica
