DXPR Builder - en to sv translation catalogue (170 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Images
sv: Bilder

en: Operations
sv: Funktioner

en: Content
sv: Innehåll

en: Type
sv: Typ

en: Confirm
sv: Bekräfta

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Language
sv: Språk

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: On
sv: På

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Documentation
sv: Dokumentation

en: Date
sv: Datum

en: Size
sv: Storlek

en: Search
sv: Sök

en: None
sv: Ingen

en: Message
sv: Meddelande

en: Weight
sv: Vikt

en: Link
sv: Länk

en: Image
sv: Bild

en: Center
sv: Centrerad

en: Container
sv: Grupp

en: Category
sv: Kategori

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Field
sv: Fält

en: Outline
sv: Disposition

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: True
sv: Sant

en: False
sv: Falskt

en: Default
sv: Förvald

en: Background
sv: Bakgrund

en: Top
sv: Överst

en: Small
sv: Liten

en: Large
sv: Stor

en: Icon
sv: Ikon

en: Time
sv: Tid

en: Views
sv: Vyer

en: View
sv: Visa

en: Length
sv: Längd

en: Section
sv: Sektion

en: User
sv: Användare

en: User ID
sv: Användar-ID

en: Options
sv: Alternativ

en: Separator
sv: Avskiljare

en: Year
sv: År

en: Bottom
sv: Längst ned

en: Off
sv: Av

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Inline
sv: Löpande

en: Custom
sv: Anpassad

en: Roles
sv: Roller

en: Percent
sv: Procent

en: Warning
sv: Varning

en: New window
sv: Nytt fönster

en: Width
sv: Bredd

en: Height
sv: Höjd

en: Display options
sv: Alternativ för visning

en: Address
sv: Adress

en: Day
sv: Dag

en: Start
sv: Från

en: End
sv: Till

en: more info
sv: mer info

en: Align
sv: Justera

en: General Settings
sv: Allmänna Inställningar

en: Background color
sv: Bakgrundsfärg

en: Navigation
sv: Navigering

en: Color
sv: Färg

en: Repeat
sv: Upprepa

en: Role
sv: Roll

en: Counter
sv: Räknare

en: Button
sv: Knapp

en: Square
sv: Ruta

en: Save changes
sv: Spara ändringar

en: Tab
sv: Tabb

en: Plain
sv: Enkel

en: Template
sv: Mall

en: Template name
sv: Mallnamn

en: Close
sv: Stäng

en: Duration
sv: Varaktighet

en: Hidden
sv: Dold

en: Clear
sv: Rensa

en: unlimited
sv: obegränsad

en: Font size
sv: Teckenstorlek

en: Hour
sv: Timma

en: Minute
sv: Minut

en: Second
sv: Sekund

en: Map
sv: Karta

en: Fill color
sv: Fyllnadsfärg

en: Controls
sv: Kontroller

en: Map width
sv: Kartbredd

en: Map height
sv: Karthöjd

en: Fixed
sv: Fast

en: Days
sv: Dagar

en: Sidebar
sv: Sidospalt

en: Left
sv: Vänster

en: Right
sv: Höger

en: Hours
sv: Timmar

en: Seconds
sv: Sekunder

en: Info
sv: Information

en: Slide
sv: Glida

en: Style
sv: Stil

en: Orientation
sv: Orientering

en: Reverse
sv: Omvänd

en: Thousands separator
sv: Avskiljare för tusental

en: Interval
sv: Intervall

en: Top left
sv: Längst upp till vänster

en: Top right
sv: Längst upp till höger

en: Bottom right
sv: Längst ned till höger

en: Bottom left
sv: Längst ned till vänster

en: Video width
sv: Bredd på video

en: Minutes
sv: Minuter

en: Same window
sv: Samma fönster

en: Tabs
sv: Flikar

en: Select
sv: Välj

en: Sites
sv: Webbplatser

en: Toggle
sv: Skifta

en: Countdown timer
sv: Nedräkningstimer

en: Blocks
sv: Block

en: Grid
sv: Rutnät

en: Hide
sv: Dölj

en: Global
sv: Globalt

en: Transparent
sv: Genomskinlig

en: Space
sv: Blanksteg

en: Border color
sv: Kantfärg

en: Animation
sv: Animering

en: Blockquote
sv: Blockcitat

en: Years
sv: År

en: Local
sv: Lokal

en: Items to display
sv: Inlägg att visa

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Field settings
sv: Inställningar för fält

en: Column
sv: Kolumn

en: Opacity
sv: Opacitet

en: Speed
sv: Hastighet

en: Entity type
sv: Objektstyp

en: Upload new image
sv: Ladda upp ny bild

en: Inherit
sv: Ärv

en: User Profiles
sv: Användarprofiler

en: Row
sv: Rad

en: Light
sv: Ljust

en: Cover
sv: Täcka

en: Comma
sv: Komma

en: Primary
sv: Primär

en: Tab title
sv: Titel på flik

en: SEO
sv: Sökmotoroptimering

en: Show title
sv: Visa titel

en: Placement
sv: Placering

en: Secondary
sv: Sekundär

en: Card
sv: Kort

en: No animation
sv: Ingen animering

en: Alert
sv: Larm

en: Top center
sv: Längst upp i mitten

en: Bottom center
sv: Nederst - centrerad

en: Progress
sv: Framsteg

en: Broken/missing handler: @table > @field
sv: Trasig hanterare: @table > @field

en: Media Library
sv: Mediabibliotek

en: Select image
sv: Välj bild

en: Dark
sv: Mörkt

en: Center center
sv: Centrerad - centrerad

en: Entity bundle
sv: Entitetspaket

en: The number of items to display. Enter 0 for no limit.
sv: Antalet objekt att visa. Ange 0 för ingen begränsning.

en: Save template
sv: Spara mall

en: View modes
sv: Visningsläge

en: Responsive
sv: Följsam

en: Select video
sv: Välj video

en: Select media
sv: Välj media
