DXPR - en to bs translation catalogue (71 entries)

en: Title
bs: Naslov

en: Body
bs: Tijelo

en: Images
bs: Slike

en: Prefix
bs: Prefiks

en: Suffix
bs: Sufiks

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Content
bs: Sadržaj

en: Type
bs: Tip

en: Actions
bs: Akcije

en: Confirm
bs: Potvrdi

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Language
bs: Jezik

en: Disabled
bs: Onemogućen

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: Date
bs: Datum

en: Size
bs: Veličina

en: Search
bs: Pretraga

en: None
bs: Nijedan

en: Message
bs: Poruka

en: Weight
bs: Težina

en: Image
bs: Slika

en: Category
bs: Kategorija

en: Settings
bs: Postavke

en: Name
bs: Ime

en: Field
bs: Polje

en: Outline
bs: Bilješke

en: Label
bs: Oznaka

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Help
bs: Pomoć

en: Time
bs: Vrijeme

en: View
bs: Pregled

en: Text
bs: Tekst

en: User
bs: Korisnik

en: Error
bs: Greška

en: Options
bs: Opcije

en: Year
bs: Godina

en: Inline
bs: U liniji

en: Custom
bs: Prilagođen

en: Roles
bs: Uloge

en: Normal
bs: Normalno

en: Width
bs: Širina

en: Height
bs: Visina

en: Address
bs: Adresa

en: Day
bs: Dan

en: Navigation
bs: Navigacija

en: Color
bs: Boja

en: Role
bs: Uloga

en: Save changes
bs: Snimi promjene

en: Clone
bs: Klon

en: Save settings
bs: Sačuvaj postavke

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: Hidden
bs: Sakriven

en: Today
bs: Danas

en: Hour
bs: Sat

en: Minute
bs: Minuta

en: Second
bs: Sekunda

en: Style
bs: Stil

en: Reverse
bs: Obrnuto

en: Thousands separator
bs: Separator za hiljade

en: Tabs
bs: Tabovi

en: Apply
bs: Primjeni

en: Blocks
bs: Blokovi

en: Hide
bs: Sakrij

en: Global
bs: Globalni

en: Items to display
bs: Stavke za prikaz

en: Locked
bs: Zaključano

en: Column
bs: Kolona

en: Comma
bs: Zarez
