DXPR - en to he translation catalogue (176 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Images
he: תמונות

en: Previous
he: הקודם

en: Next
he: הבא

en: Status
he: סטטוס

en: Prefix
he: קידומת

en: Suffix
he: סיומת

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Type
he: סוג

en: Actions
he: פעולות

en: Confirm
he: אישור

en: Cancel
he: ביטול

en: Language
he: שפה

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: On
he: פעיל

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: License
he: רישיון

en: Date
he: תאריך

en: Size
he: גודל

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: None
he: ללא

en: Message
he: הודעה

en: Country
he: מדינה

en: Weight
he: משקל

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Center
he: מרכז

en: Container
he: מיכל

en: Category
he: קטגוריה

en: Settings
he: הגדרות

en: Field
he: שדה

en: Outline
he: מתאר

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: Help
he: עזרה

en: True
he: אמת

en: False
he: שלילי

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Top
he: עליון

en: Small
he: קטן

en: Large
he: גדול

en: Icon
he: סמל

en: Time
he: זמן

en: Views
he: היבטים

en: View
he: צפיה

en: Length
he: אורך

en: Region
he: איזור

en: Text
he: טקסט

en: Layout
he: פריסה

en: User
he: משתמש

en: User ID
he: מזהה משתמש

en: Error
he: שגיאה

en: Options
he: אפשרויות

en: Separator
he: מפריד

en: Year
he: שנה

en: Bottom
he: למטה

en: Logo
he: לוגו

en: Off
he: כבוי

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Inline
he: בשורה (inline)

en: Custom
he: מותאם

en: Roles
he: תפקידים

en: Normal
he: נורמלי

en: Success
he: הצלחה

en: Warning
he: אזהרה

en: Width
he: רוחב

en: Height
he: גובה

en: Display options
he: אפשרויות תצוגה

en: Bar
he: סרגל

en: Thumbnail
he: תמונת אצבע

en: Media
he: מדיה

en: Address
he: כתובת

en: Desc
he: יורד

en: Day
he: יום

en: Start
he: התחלה

en: End
he: סוף

en: Align
he: יישור

en: Loop
he: בלופ

en: Background color
he: צבע רקע

en: Color
he: צבע

en: Repeat
he: חזור

en: Role
he: תפקיד

en: Counter
he: מונה

en: Button
he: כפתור

en: Square
he: רבוע

en: Save changes
he: שמירת השינויים

en: Provider
he: ספק

en: Clone
he: שכפול

en: Tab
he: לשונית

en: Plain
he: פשוט

en: Close
he: סגירה

en: Save settings
he: שמירת הגדרות

en: Duration
he: משך

en: Sort by
he: מיון לפי

en: France
he: צרפת

en: United States
he: ארצות הברית

en: Hidden
he: מוסתר

en: Key
he: מפתח

en: Clear
he: ניקוי

en: unlimited
he: לא מוגבל

en: Today
he: היום

en: Font size
he: גודל גופן

en: Hour
he: שעה

en: Minute
he: דקות

en: Second
he: שניה

en: Map
he: מפה

en: Fixed
he: קבוע

en: Days
he: ימים

en: Sidebar
he: עמודת צד

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: Hours
he: שעות

en: Seconds
he: שניות

en: Info
he: מידע

en: Video
he: וידאו

en: Style
he: סגנון

en: Reverse
he: הפוך

en: Thousands separator
he: מפריד אלפים

en: Interval
he: מרווח

en: Top left
he: למעלה משמאל

en: Top right
he: למעלה מימין

en: Bottom right
he: בתחתית מימין

en: Bottom left
he: בתחתית משמאל

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Minutes
he: דקות

en: Automatic
he: אוטומטי

en: Tabs
he: לשוניות

en: Apply
he: החל

en: Copy
he: העתק

en: Blocks
he: בלוקים

en: Float
he: צף

en: Grid
he: רשת

en: Text Editor
he: עורך טקסט

en: Hide
he: הסתרה

en: Global
he: כללי

en: Space
he: רווח

en: Generate content
he: יצירת תכנים

en: Local
he: מקומי

en: Panel
he: פאנל

en: Items to display
he: פריטים לתצוגה

en: Offset
he: היסט

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Locked
he: נעול

en: Field settings
he: הגדרות שדה

en: Skip to main content
he: דילוג לתוכן העיקרי

en: Cut
he: גזור

en: Paste
he: הדבקה

en: Column
he: עמודה

en: Element
he: אלמנט

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Inherit
he: תירש

en: Row
he: שורה

en: Comma
he: פסיק

en: Primary
he: ראשי

en: Secondary
he: משני

en: Card
he: קלף

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Layers
he: שכבות

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Alert
he: אתרעה

en: Media browser
he: מאתר המדיה

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Filter by tag
he: סינון לפי תגית

en: View modes
he: מצבי תצוגה

en: Select media
he: בחירת מדיה

en: Edit Image
he: עריכת תמונה
