DXPR - en to sr translation catalogue (52 entries)

en: Title
sr: Наслов

en: Next
sr: Следећи

en: Status
sr: Статус

en: Prefix
sr: Префикс

en: Suffix
sr: Суфикс

en: Delete
sr: Избриши

en: Operations
sr: Операције

en: Content
sr: Садржај

en: Type
sr: Tип

en: Confirm
sr: Потврди

en: Cancel
sr: Поништи

en: Language
sr: Језик

en: Disabled
sr: Искључено

en: Enabled
sr: Укључено

en: Date
sr: Датум

en: Size
sr: Величина

en: Search
sr: Претрага

en: Message
sr: Порука

en: Country
sr: Земља

en: Weight
sr: Тежина

en: Settings
sr: Подешавања

en: Label
sr: Ознака

en: Save
sr: Сачувај

en: Default
sr: Подразумевано

en: Icon
sr: Икона

en: Time
sr: Време

en: View
sr: Преглед

en: Region
sr: Регион

en: Text
sr: Текст

en: ID
sr: ИД

en: User
sr: Корисник

en: User ID
sr: ID корисника

en: Error
sr: Грешка

en: Year
sr: Година

en: Bottom
sr: Дно

en: Logo
sr: Лого

en: Roles
sr: Улоге

en: Thumbnail
sr: Умањени приказ

en: Day
sr: Дан

en: Color
sr: Боја

en: Role
sr: Улога

en: Provider
sr: Провајдер

en: Template
sr: Шаблон

en: Save settings
sr: Сачувај подешавања

en: Hidden
sr: Сакривено

en: Hour
sr: Сат

en: Minute
sr: Минут

en: Second
sr: Секунда

en: Float
sr: С покретним зарезом

en: Locked
sr: Закључан

en: Entity type
sr: Тип ентитета

en: UUID
sr: <em>UUID</em>
