DXPR - en to gl translation catalogue (164 entries)

en: Title
gl: Título

en: Images
gl: Imaxes

en: Previous
gl: Anterior

en: Next
gl: Seguinte

en: Status
gl: Estado

en: Prefix
gl: Prefixo

en: Suffix
gl: Sufixo

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Content
gl: Contido

en: Type
gl: Tipo

en: Actions
gl: Accións

en: Confirm
gl: Confirmar

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Language
gl: Idioma

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: On
gl: Activo

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Documentation
gl: Documentación

en: Date
gl: Data

en: Size
gl: Tamaño

en: Search
gl: Buscar

en: None
gl: Ningún

en: Message
gl: Mensaxe

en: Country
gl: País

en: Weight
gl: Peso

en: Link
gl: Ligazón

en: Image
gl: Imaxe

en: Center
gl: Centrar

en: Container
gl: Contedor

en: Category
gl: Categoría

en: Settings
gl: Axustes

en: Field
gl: Campo

en: Outline
gl: Esquema

en: Label
gl: Etiqueta

en: Save
gl: Gardar

en: Help
gl: Axuda

en: Font Size
gl: Tamaño da Fonte

en: True
gl: Verdadeiro

en: False
gl: Falso

en: Default
gl: Predeterminado

en: Top
gl: Superior

en: Small
gl: Pequeno

en: Large
gl: Grande

en: Icon
gl: Icona

en: Time
gl: Hora

en: Views
gl: Vistas

en: View
gl: Ver

en: Length
gl: Lonxitude

en: Section
gl: Sección

en: Region
gl: Área

en: Text
gl: Texto

en: Layout
gl: Disposición

en: User
gl: Usuario/a

en: User ID
gl: ID de usuario/a

en: Error
gl: Erro

en: Options
gl: Opcións

en: Separator
gl: Separador

en: Advanced Settings
gl: Axustes Avanzados

en: Year
gl: Ano

en: Bottom
gl: Botón

en: Logo
gl: Logotipo

en: Off
gl: Desactivado

en: Header
gl: Encabezado

en: Inline
gl: En liña

en: Custom
gl: Personalizado

en: Percent
gl: Porcentaxe

en: Warning
gl: Alerta

en: New window
gl: Nova ventá

en: Width
gl: Ancho

en: Height
gl: Alto

en: Display options
gl: Opcións de visualización

en: Thumbnail
gl: Miniatura

en: Media
gl: Medios

en: Address
gl: Enderezo

en: Day
gl: Día

en: Start
gl: Comezo

en: End
gl: Fin

en: Align
gl: Aliñar

en: Loop
gl: Bucle

en: General Settings
gl: Configuración xeral

en: Background color
gl: Cor de fondo

en: Color
gl: Cor

en: Repeat
gl: Repetir

en: Role
gl: Rol

en: Counter
gl: Contador

en: Button
gl: Botón

en: Square
gl: Cadrado

en: Save changes
gl: Gardar cambios

en: Provider
gl: Proveedor

en: Clone
gl: Clonar

en: Plain
gl: Simple

en: Template
gl: Modelo

en: Close
gl: Pechar

en: Save settings
gl: Gardar os axustes

en: Duration
gl: Duración

en: France
gl: Francia

en: United States
gl: Estados Unidos

en: Hidden
gl: Oculto

en: Key
gl: Clave

en: Clear
gl: Limpar

en: unlimited
gl: Ilimitado

en: Today
gl: Hoxe

en: Font size
gl: Tamaño do tipo de letra

en: Hour
gl: Hora

en: Minute
gl: Minuto

en: Second
gl: Segundo

en: Map
gl: Mapa

en: Fill color
gl: Esquema de cor

en: Controls
gl: Controis

en: Map width
gl: Ancho do mapa

en: Map height
gl: Altura do mapa

en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Dereita

en: Seconds
gl: Segundos

en: Info
gl: Información

en: Style
gl: Estilo

en: Reverse
gl: Invertido

en: Thousands separator
gl: Separador de miles

en: Interval
gl: Intervalo

en: Top left
gl: Arriba á esquerda

en: Top right
gl: Arriba á dereita

en: Bottom right
gl: Abaixo á dereita

en: Bottom left
gl: Abaixo á esquerda

en: Video width
gl: Anchura do video

en: Automatic
gl: Automático

en: Same window
gl: Mesma ventá

en: Tabs
gl: Lapelas

en: Copy
gl: Copiar

en: Blocks
gl: Bloques

en: Float
gl: Coma flotante

en: Grid
gl: Grella

en: Hide
gl: Agochar

en: Transparent
gl: Transparente

en: Space
gl: Espazo

en: Animation
gl: Animación

en: Blockquote
gl: Bloque de cita

en: Generate content
gl: Xerar contido

en: Items to display
gl: Elementos a amosar

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: Locked
gl: Bloqueado

en: Field settings
gl: Configuracións do campo

en: Skip to main content
gl: Ir o contido principal

en: Cut
gl: Cortar

en: Paste
gl: Pegar

en: Column
gl: Columna

en: Element
gl: Elemento

en: Speed
gl: Velocidade

en: Entity type
gl: Tipo de entidade

en: No image
gl: Ningunha imaxe

en: Inherit
gl: Herdar

en: Row
gl: Ringleira

en: Comma
gl: Coma

en: Primary
gl: Primario

en: Placement
gl: Ubicación

en: Secondary
gl: Secundario

en: Gradient
gl: Degradado

en: Top center
gl: Arriba centrado

en: Bottom center
gl: Abaixo centrado

en: Progress bar
gl: Barra de progreso

en: Collapse
gl: Pregar

en: Dark
gl: Escuro
