DXPR - en to jv translation catalogue (86 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Images
jv: Gambar

en: Previous
jv: Sakdurunge

en: Next
jv: Sakterusé

en: Prefix
jv: Awalan

en: Suffix
jv: Akhiran

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Content
jv: Konten

en: Type
jv: Tipe

en: Actions
jv: Aksi

en: Confirm
jv: Konfirmasi

en: Cancel
jv: Batal

en: Language
jv: Basa

en: Disabled
jv: Mati

en: Enabled
jv: Urip

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: Date
jv: Tanggal

en: Size
jv: Ukuran

en: Search
jv: Goléki

en: None
jv: Nihil

en: Message
jv: Pesen

en: Country
jv: Negara

en: Weight
jv: Urutan

en: Link
jv: Tautan

en: Image
jv: Gambar

en: Container
jv: Kontainer

en: Category
jv: Kategori

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: Label
jv: Judul

en: Preview
jv: Tudhuhnā

en: Save
jv: Simpen

en: Help
jv: Pitulungan

en: True
jv: Bener

en: False
jv: Salah

en: Default
jv: Gawan

en: Top
jv: Ndhuwur

en: Small
jv: Cilik

en: Large
jv: Gedhe

en: Icon
jv: Ikon

en: Time
jv: Wektu

en: Views
jv: View

en: View
jv: Tampilan

en: Text
jv: Teks

en: User
jv: Panganggo

en: User ID
jv: ID panganggo

en: Error
jv: Salah

en: Options
jv: Opsi

en: Separator
jv: Watesan

en: Year
jv: Tahun

en: Bottom
jv: Ngisor

en: Custom
jv: Kostum

en: Roles
jv: Parāgā

en: Warning
jv: Weling

en: Width
jv: Ambané

en: Height
jv: Dhuwuré

en: Day
jv: Dina

en: Align
jv: Rata

en: Background color
jv: Warna Background

en: Navigation
jv: Navigasi

en: Color
jv: Kelir

en: Role
jv: Parāgā

en: Save changes
jv: Simpenana perubahané

en: Save settings
jv: Nyimpen setingan

en: France
jv: Perancis

en: United States
jv: Amerika Serikat

en: Hidden
jv: Umpetan

en: Key
jv: Kunci

en: Allowed HTML tags
jv: Tag HTML sing diidinaké

en: Today
jv: Dinā iki

en: Font size
jv: Ukuran huruf

en: Left
jv: Kiwa

en: Right
jv: Tengen

en: Slide
jv: Geser

en: Blocks
jv: Blok

en: Float
jv: Pecahan

en: Hide
jv: Umpetaké

en: Space
jv: Spasi

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: Locked
jv: Dikunci

en: Field settings
jv: Sétingan field

en: Skip to main content
jv: Liwati nang kontèn utama

en: Comma
jv: Koma

en: Collapse
jv: Nyusut
