DXPR Marketing CMS - en to ar translation catalogue (46 entries)

en: Pages
ar: الصفحات

en: Content
ar: المحتوى

en: On
ar: في

en: Tags
ar: وسوم

en: Image
ar: الصورة

en: Help
ar: المساعدة

en: Audio
ar: الصوت

en: Continue
ar: متابعة

en: Add content
ar: إضافة محتوى

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Off
ar: إيقاف

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Blog
ar: المدونة

en: Anonymous
ar: مجهول

en: English
ar: إنجليزية

en: Your message has been sent.
ar: أُرسلت رسالتك.

en: Video
ar: فيديو

en: Document
ar: وثيقة

en: Story
ar: خبر

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Anonymous user
ar: مستخدم مجهول

en: Language switcher
ar: محدد اللغات

en: Authenticated user
ar: مستخدم موثوق

en: Administrator
ar: مدير

en: Featured
ar: متميز

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: First sidebar
ar: العمود الجانبي اﻷول

en: The installation has encountered an error.
ar: واجه التركيب خطأ.

en: Personal contact form
ar: استمارة الاتصال الشخصية

en: Page top
ar: أعلى الصفحة

en: Page bottom
ar: أسفل الصفحة

en: Sidebar first
ar: العمود الجانبي الأول

en: Secondary menu
ar: القائمة الثانوية

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: Basic page
ar: الصفحة الأساسية

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ar: استخدم <em>الصفحات الأساسية</em> للمحتوى الثابت، مثل صفحة 'عن الموقع'.

en: Highlighted
ar: مبرز

en: Sidebar second
ar: الشريط الجانبي الثاني

en: Wide
ar: واسع

en: A locally hosted audio file.
ar: ملف صوتي مستضاف محلياً (داخلياً)

en: A locally hosted video file.
ar: ملف فيديو مستضاف محلياً (داخلياً)

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
ar: ملف أو مستند تم رفعه ، مثل ملفات بامتداد PDF.
