DXPR Theme - en to it translation catalogue (62 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Comments
it: Commenti

en: None
it: Nessuno

en: Center
it: Centro

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Help
it: Aiuto

en: Top
it: In cima

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Bottom
it: In fondo

en: Site name
it: Nome del sito

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Custom
it: Personalizzato

en: Normal
it: Normale

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Medium
it: Medio

en: Text color
it: Colore del testo

en: Navigation
it: Navigazione

en: Repeat
it: Ripeti

en: Close
it: Chiudi

en: Page Title
it: Titolo della pagina

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: White
it: Bianco

en: Link color
it: Colore collegamenti

en: Tabs
it: Schede

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Bold
it: Grassetto

en: Italic
it: Corsivo

en: Blockquote
it: Citazione

en: Black
it: Nero

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Opacity
it: Opacità

en: Fonts
it: Caratteri

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Light
it: Chiaro

en: Cover
it: Copertina

en: Primary
it: Primario

en: Secondary
it: Secondario

en: Pagination
it: Paginazione

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: The logo could not be uploaded.
it: Il logo non può essere caricato.

en: The custom logo path is invalid.
it: Il percorso del logo personalizzato non è valido.

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Footer background
it: Sfondo piè di pagina

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Headings
it: Intestazioni

en: Last page
it: Ultima pagina

en: Site branding
it: Branding del sito

en: First page
it: Prima pagina

en: Submitted by @author_name on @date
it: Inviato da @author_name il @date

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali
