DXPR Theme - en to he translation catalogue (64 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Content
he: תוכן

en: Comments
he: תגובות

en: None
he: ללא

en: Center
he: מרכז

en: Go to previous page
he: לעמוד הקודם

en: Go to next page
he: לעמוד הבא

en: Help
he: עזרה

en: Top
he: עליון

en: Layout
he: פריסה

en: Page title
he: כותרת דף

en: Page
he: דף

en: Bottom
he: למטה

en: Site name
he: שם האתר

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: Custom
he: מותאם

en: Normal
he: נורמלי

en: Width
he: רוחב

en: Height
he: גובה

en: Colors
he: צבעים

en: Text color
he: צבע הטקסט

en: Navigation
he: ניווט

en: Repeat
he: חזור

en: Close
he: סגירה

en: Page Title
he: כותרת הדף

en: Content Bottom
he: תחתית איזור התוכן

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: White
he: לבן

en: Link color
he: צבע קישור

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Tabs
he: לשוניות

en: Next page
he: הדף הבא

en: Go to first page
he: לעמוד הראשון

en: Go to last page
he: לעמוד האחרון

en: Bold
he: מודגש

en: Italic
he: אלכסון

en: Skip to main content
he: דילוג לתוכן העיקרי

en: Error message
he: הודעת שגיאה

en: Main navigation
he: ניווט ראשי

en: Warning message
he: הודעת אזהרה

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: Primary
he: ראשי

en: Secondary
he: משני

en: Pagination
he: דפדוף

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Page top
he: ראש הדף

en: Page bottom
he: תחתית הדף

en: Status messages
he: הודעות מצב

en: Main page content
he: תוכן

en: Status message
he: הודעת סטטוס

en: Current page
he: דף נוכחי

en: Highlighted
he: מובלט

en: Footer background
he: רקע כותרת תחתונה

en: Previous page
he: הדף הקודם

en: Last page
he: הדף האחרון

en: First page
he: דף ראשון

en: Submitted by @author_name on @date
he: נכתב ע"י @author_name ב@date

en: Go to page @key
he: דילוג לדף @key
