DXPR Theme - en to ja translation catalogue (64 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Content
ja: コンテンツ

en: Comments
ja: コメント

en: None
ja: なし

en: Center
ja: 中央

en: Go to previous page
ja: 前のページへ

en: Go to next page
ja: 次のページへ

en: Help
ja: ヘルプ

en: Background Image
ja: 背景画像

en: Top
ja: トップ

en: Layout
ja: レイアウト

en: Unknown
ja: 不明

en: Page
ja: ページ

en: Bottom
ja: ボトム

en: Site name
ja: サイト名

en: Header
ja: ヘッダー

en: Footer
ja: フッター

en: Custom
ja: カスタム

en: Normal
ja: ノーマル

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Border
ja: ボーダー

en: Navigation
ja: ナビゲーション

en: Repeat
ja: 繰り返し

en: Close
ja: 閉じる

en: Page Title
ja: ページタイトル

en: Content Top
ja: コンテンツトップ

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: White
ja: 白

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: Fade in
ja: フェードイン

en: Next page
ja: 次ページ

en: Go to first page
ja: 先頭ページへ

en: Go to last page
ja: 最終ページへ

en: Bold
ja: ボールド

en: Italic
ja: イタリック

en: Uppercase
ja: 大文字

en: Animation
ja: アニメーション

en: Overlay
ja: オーバーレイ

en: Blockquote
ja: ブロック引用

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: Color set
ja: カラーセット

en: Regions
ja: リージョン

en: Error message
ja: エラーメッセージ

en: Warning message
ja: 警告メッセージ

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: Card
ja: カード

en: Pagination
ja: ページ送り

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Page top
ja: ページの先頭

en: Page bottom
ja: ページの最後

en: Status message
ja: ステータスメッセージ

en: The logo could not be uploaded.
ja: ロゴがアップデートできませんでした。

en: The custom logo path is invalid.
ja: カスタムロゴのパスが無効です。

en: Current page
ja: カレントページ

en: Highlighted
ja: ハイライト

en: Previous page
ja: 前ページ

en: Last page
ja: 最終ページ

en: First page
ja: 先頭ページ

en: Submitted by @author_name on @date
ja: @author_name が @date に投稿
