DXPR Theme - en to tr translation catalogue (71 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Content
tr: İçerik

en: Comments
tr: Yorumlar

en: None
tr: Hiçbiri

en: Center
tr: Merkez

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Help
tr: Yardım

en: Top
tr: En üst

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Page
tr: Sayfa

en: Bottom
tr: Alt

en: Site name
tr: Site adı

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Custom
tr: Özel

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Colors
tr: Renkler

en: Navigation
tr: Gezinti

en: Close
tr: Kapat

en: Page Title
tr: Sayfa Başlığı

en: Content Bottom
tr: İçerik Altı

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: White
tr: Beyaz

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: Go to first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

en: Bold
tr: Koyu

en: Italic
tr: Eğik

en: Overlay
tr: Üst katman

en: Blockquote
tr: Alıntı

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Color set
tr: Renk kümesi

en: Paragraph
tr: Paragraf

en: Fonts
tr: Yazı tipleri

en: Main Content
tr: Ana İçerik

en: Error message
tr: Hata mesajı

en: Main navigation
tr: Ana gezinti menüsü

en: Warning message
tr: Uyarı mesajı

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Primary
tr: Birincil

en: Secondary
tr: İkincil

en: Card
tr: Kart

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: Status message
tr: Durum mesajı

en: The custom logo path is invalid.
tr: Özel logo yolu geçersiz.

en: Current page
tr: Şu an kullanılan sayfa

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Headings
tr: Başlıklar

en: Last page
tr: Son sayfa

en: Site branding
tr: Site markası

en: First page
tr: İlk sayfa

en: Submitted by @author_name on @date
tr: @date tarihinde @author_name tarafından gönderildi

en: Primary admin actions
tr: Birincil yönetici eylemleri

en: Divider
tr: Bölücü

en: Go to page @key
tr: @key. sayfaya git
