DXPR Theme - en to ar translation catalogue (53 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Content
ar: المحتوى

en: Comments
ar: التعليقات

en: None
ar: لا شيء

en: Center
ar: المركز

en: Go to previous page
ar: الذهاب إلى الصفحة السابقة

en: Go to next page
ar: الذهاب إلى الصفحة التالية

en: Help
ar: مساعدة

en: Top
ar: الأعلى

en: Layout
ar: تخطيط

en: Unknown
ar: غير معروف

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Page
ar: الصفحة

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Site name
ar: اسم الموقع

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Custom
ar: مخصّص

en: Normal
ar: طبيعي

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Navigation
ar: الإبحار

en: Close
ar: إغلاق

en: Page Title
ar: عنوان الصفحة

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: White
ar: أبيض

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Next page
ar: الصفحة التالية

en: Go to first page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأولى

en: Go to last page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأخيرة

en: Italic
ar: مائل

en: Overlay
ar: الطبقة

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Color set
ar: مجموعة الألوان

en: Error message
ar: رسالة الخطأ

en: Main navigation
ar: القائمة الرئيسية

en: Warning message
ar: رسالة التحذير

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Card
ar: بطاقة

en: Page top
ar: أعلى الصفحة

en: Page bottom
ar: أسفل الصفحة

en: Status messages
ar: رسائل الحالة

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: Status message
ar: رسالة الحالة

en: The custom logo path is invalid.
ar: مسار الشعار المخصص غير صحيح.

en: Current page
ar: الصفحة الحاليّة

en: Highlighted
ar: مبرز

en: Go to page @key
ar: الانتقال إلى الصفحة @key

en: Tabs display toggle
ar: تبديل عرض علامات التبويب
