DXPR Theme - en to da translation catalogue (77 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Content
da: Indhold

en: Comments
da: Kommentarer

en: None
da: Ingen

en: Center
da: Centreret

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Help
da: Hjælp

en: Background Image
da: Baggrundsbillede

en: Unknown
da: Ukendt

en: Page title
da: Sidetitel

en: Page
da: Side

en: Bottom
da: Bund

en: Site name
da: Sitets navn

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Custom
da: Tilpasset

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: Colors
da: Farver

en: Border
da: Ramme

en: Repeat
da: Gentag

en: Close
da: Luk

en: Content Bottom
da: Indhold bund

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: White
da: Hvid

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Fade in
da: Fade ind

en: Tabs
da: Faner

en: Next page
da: Næste side

en: Go to first page
da: Gå til første side

en: Go to last page
da: Gå til sidste side

en: Bold
da: Fed

en: Italic
da: Kursiv

en: Uppercase
da: Store bogstaver

en: Overlay
da: Overlejring

en: Blockquote
da: Blokcitat

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Color set
da: Farvevalg

en: Paragraph
da: Afsnit

en: Regions
da: Regioner

en: Fonts
da: Skrifttyper

en: Main Content
da: Hoved-indhold

en: Error message
da: Fejlmeddelelse

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: Warning message
da: Advarsel

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Primary
da: Primær

en: Secondary
da: Sekundær

en: Card
da: Kort

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Page top
da: Sidehovede

en: Page bottom
da: Sidefod

en: Sidebar First
da: Første sidebar

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: Typography
da: Typografi

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Status message
da: Statusmeddelelse

en: The custom logo path is invalid.
da: Stien til det brugerdefinerede logo er ugyldig.

en: Current page
da: Nuværende side

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Previous page
da: Forrige side

en: Sidebar Second
da: Anden sidebar

en: Grid Settings
da: Indstillinger for grid

en: Headings
da: Overskrifter

en: Last page
da: Sidste side

en: First page
da: Første side

en: Submitted by @author_name on @date
da: Indsendt af @author_name den @date

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: Go to page @key
da: Gå til side @key

en: Tabs display toggle
da: Omskifter til faneblade
