DXPR Theme - en to uk translation catalogue (97 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Content
uk: Вміст

en: Comments
uk: Коментарі

en: None
uk: Немає

en: Center
uk: По центру

en: Go to previous page
uk: На попередню сторінку

en: Go to next page
uk: До наступної сторінки

en: Help
uk: Довідка

en: Background Image
uk: Зображення тла

en: Top
uk: Зверху

en: Layout
uk: Макет

en: Unknown
uk: Невідомо

en: Page title
uk: Заголовок сторінки

en: Page
uk: Сторінка

en: Bottom
uk: Знизу

en: Site name
uk: Назва сайту

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Custom
uk: Власний

en: Normal
uk: Звичайне

en: Height
uk: Висота

en: Colors
uk: Кольори

en: Border
uk: Рамка

en: Navigation
uk: Навіґація

en: Repeat
uk: Повторення

en: Close
uk: Закрити

en: Page Title
uk: Заголовок Сторінки

en: Content Top
uk: Вміст зверху

en: Content Bottom
uk: Вміст знизу

en: CSS Selector
uk: Селектор CSS

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: White
uk: Білий

en: ‹ Previous
uk: ‹ Попередня

en: Next ›
uk: Наступна ›

en: Tabs
uk: Вкладки

en: Next page
uk: Наступна сторінка

en: Go to first page
uk: До першої сторінки

en: Go to last page
uk: До останньої сторінки

en: Bold
uk: Напівжирний

en: Border Color
uk: Колір рамки

en: Italic
uk: Курсив

en: Uppercase
uk: Верхній регістр

en: Animation
uk: Анімація

en: Overlay
uk: Накладання

en: Blockquote
uk: Цитата

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Color set
uk: Набір кольорів

en: Paragraph
uk: Абзац

en: Regions
uk: Області

en: Opacity
uk: Непрозорість

en: Fonts
uk: Шрифти

en: Main Content
uk: Основний вміст

en: Error message
uk: Повідомлення про помилку

en: Main navigation
uk: Основна навіґація

en: Left to Right
uk: Зліва направо

en: Right to Left
uk: Справа наліво

en: Warning message
uk: Попереджувальне повідомлення

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: Cover
uk: Обкладинка

en: Primary
uk: Основні

en: Font Style
uk: Стиль шрифту

en: Secondary
uk: Вторинне

en: Card
uk: Картка

en: Pagination
uk: Розбивка на сторінки

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Breadcrumbs
uk: Рядки навіґації

en: Custom Color
uk: Інший колір

en: Page top
uk: Верх сторінки

en: Page bottom
uk: Низ сторінки

en: Sidebar First
uk: Перша бічна панель

en: Status messages
uk: Повідомлення про стан

en: Typography
uk: Типографіка

en: Main page content
uk: Основний вміст сторінки

en: Status message
uk: Повідомлення про стан

en: The custom logo path is invalid.
uk: Неприпустимий шлях до власного логотипа.

en: Current page
uk: Поточна сторінка

en: Highlighted
uk: Виділено

en: Previous page
uk: Попередня сторінка

en: No Repeat
uk: Без повторення

en: Sidebar Second
uk: Друга бічна панель

en: Grid Settings
uk: Параметри сітки

en: Headings
uk: Заголовки

en: Pulse
uk: Імпульс

en: Base font
uk: Основний шрифт

en: Last page
uk: Остання сторінка

en: Cross
uk: Перетин

en: Background Position
uk: Розміщення фону

en: Site branding
uk: Брендування сайту

en: First page
uk: Перша сторінка

en: Submitted by @author_name on @date
uk: Надіслав: @author_name, дата: @date

en: Primary admin actions
uk: Основні адміністративні дії

en: Divider
uk: Розділювач

en: Go to page @key
uk: Перейти на сторінку @key

en: Tabs display toggle
uk: Перемикач відображення вкладок
