DXPR Theme - en to hi translation catalogue (54 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Content
hi: सामग्री

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: None
hi: कोई नहीं

en: Center
hi: मध्य

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Help
hi: मदद

en: Top
hi: ऊपर

en: Layout
hi: ख़ाका

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Bottom
hi: तल

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Normal
hi: सामान्य

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Colors
hi: रंग

en: Border
hi: बॉर्डर

en: Navigation
hi: नेविगेशन

en: Close
hi: बंद करे

en: Page Title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Content Bottom
hi: सामग्री नीचे

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Top left
hi: ऊपरी बायां

en: Top right
hi: ऊपरी दायां

en: Bottom right
hi: नीचे दाएं

en: Bottom left
hi: नीचे बाएँ

en: ‹ Previous
hi: ‹ पिछला

en: Next ›
hi: अगला ›

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Next page
hi: अगला पृष्ठ

en: Go to first page
hi: प‌ह‌ले पन्ने प‌र‌ जायें

en: Go to last page
hi: अंतिम‌ पन्ने प‌र‌ जायें

en: Bold
hi: बोल्ड

en: Border Color
hi: बॉर्डर का  रंग

en: Error message
hi: त्रुटि संदेश

en: Main navigation
hi: मुख्य नेविगेशन

en: Warning message
hi: चेतावनी संदेश

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Card
hi: कार्ड

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Page top
hi: पृष्ठ का शीर्ष

en: Page bottom
hi: पृष्ठ के नीचे

en: Status messages
hi: स्थिति संदेश

en: Status message
hi: स्थिति संदेश

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया

en: Primary admin actions
hi: प्राथमिक व्यवस्थापक कार्रवाई

en: Mobile Layout
hi: मोबाइल लेआउट
