DXPR Theme - en to sv translation catalogue (82 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Content
sv: Innehåll

en: Comments
sv: Kommentarer

en: None
sv: Ingen

en: Center
sv: Centrerad

en: Go to previous page
sv: Gå till föregående sida

en: Go to next page
sv: Gå till nästa sida

en: Help
sv: Hjälp

en: Top
sv: Överst

en: Unknown
sv: Okänd

en: Page title
sv: Sidtitel

en: Page
sv: Sida

en: Bottom
sv: Längst ned

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Footer
sv: Sidfot

en: Custom
sv: Anpassad

en: Height
sv: Höjd

en: Colors
sv: Färger

en: Navigation
sv: Navigering

en: Close
sv: Stäng

en: Page Title
sv: Sidtitel

en: Content Bottom
sv: Innehåll Nederst

en: Left
sv: Vänster

en: Right
sv: Höger

en: White
sv: Vit

en: Top left
sv: Längst upp till vänster

en: Top right
sv: Längst upp till höger

en: Bottom right
sv: Längst ned till höger

en: Bottom left
sv: Längst ned till vänster

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: Tabs
sv: Flikar

en: Next page
sv: Nästa sida

en: Go to first page
sv: Gå till första sidan

en: Go to last page
sv: Gå till sista sidan

en: Bold
sv: Fet

en: Italic
sv: Kursiv

en: Uppercase
sv: Versaler

en: Animation
sv: Animering

en: Overlay
sv: Lager

en: Blockquote
sv: Blockcitat

en: Skip to main content
sv: Hoppa till huvudinnehåll

en: Paragraph
sv: Paragraf

en: Regions
sv: Regioner

en: Opacity
sv: Opacitet

en: Fonts
sv: Fonter

en: Error message
sv: Felmeddelande

en: Main navigation
sv: Huvudmeny

en: Generate
sv: Generera

en: Warning message
sv: Varningsmeddelande

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: Primary
sv: Primär

en: Secondary
sv: Sekundär

en: Card
sv: Kort

en: Pagination
sv: Paginering

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Bottom center
sv: Nederst - centrerad

en: Breadcrumbs
sv: Länkstigar

en: Page top
sv: Överst på sidan

en: Page bottom
sv: Nederst på sidan

en: Status messages
sv: Statusmeddelande

en: Main page content
sv: Huvudsakligt sidinnehåll

en: Status message
sv: Statusmeddelande

en: The custom logo path is invalid.
sv: Sökvägen för egen logotyp är ogiltig.

en: Fixed width
sv: Fast bredd

en: Current page
sv: Nuvarande sida

en: Highlighted
sv: Framhävd

en: Scroll with page
sv: Rulla med sidan

en: Previous page
sv: Föregående sida

en: Center left
sv: Vänster - centrerad

en: Center right
sv: Höger - centrerad

en: Headings
sv: Rubriker

en: Last page
sv: Sista sidan

en: Site branding
sv: Webbplatsens varumärke

en: First page
sv: Första sidan

en: Submitted by @author_name on @date
sv: Inlagt av @author_name @date

en: Primary admin actions
sv: Primära administratörsåtgärder

en: Go to page @key
sv: Gå till sida @key

en: Tabs display toggle
sv: Flik för att växla visningsläge

en: Toolbar Menu Logo
sv: Logotyp för verktygsfältsmeny
