DXPR Theme - en to fa translation catalogue (64 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: None
fa: هیچ

en: Center
fa: وسط

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Help
fa: راهنما

en: Top
fa: بالا

en: Layout
fa: آرایش

en: Unknown
fa: نامشخص

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Page
fa: صفحه

en: Bottom
fa: پایین

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Custom
fa: سفارشی

en: Normal
fa: عادی

en: Flash
fa: فلش

en: Height
fa: ارتفاع

en: Colors
fa: رنگ‌ها

en: Border
fa: حاشیه

en: Navigation
fa: پیمایش

en: Close
fa: بستن

en: Page Title
fa: عنوان صفحه

en: Site Name
fa: نام سایت

en: Content Top
fa: بالای محتوا

en: Content Bottom
fa: پایین محتوا

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: White
fa: سفید

en: Top left
fa: بالا چپ

en: Top right
fa: بالا راست

en: Bottom right
fa: پایین راست

en: Bottom left
fa: پایین چپ

en: ‹ Previous
fa: < قبلی

en: Next ›
fa: بعدی >

en: Tabs
fa: زبانه‌ها

en: Next page
fa: صفحه بعد

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Bold
fa: برجسته

en: Overlay
fa: لایه ی پوشاننده

en: Blockquote
fa: نقل قول بلاک شده

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Fonts
fa: فونت‌ها

en: Error message
fa: پیام خطا

en: Main navigation
fa: منوی اصلی

en: Warning message
fa: پیام هشدار

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Primary
fa: اصلی

en: Breadcrumbs
fa: مسیر‌های راهنما

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Status messages
fa: پیام‌های وضعیت

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Status message
fa: پیام وضعیت

en: The custom logo path is invalid.
fa: مسیر سفارشی آرم معتبر نیست.

en: Fixed width
fa: پهنای ثابت

en: Current page
fa: صفحه جاری

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Site branding
fa: برند سایت

en: Primary admin actions
fa: اقدامات مدیریتی پایه
