Dynamic Entity Reference (3.2.0) - en to fa translation catalogue (19 entries)

en: Type
fa: نوع

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Label
fa: برچسب

en: Features
fa: ویژگی‌ها

en: Select list
fa: فهرست انتخاب

en: Entity
fa: عنصر

en: Default value
fa: مقدار پیش‌فرض

en: Check boxes/radio buttons
fa: چک باکس/رادیویی

en: Autocomplete
fa: تکمیل خودکار

en: Show links
fa: نمایش پیوند‌ها

en: Entity ID
fa: شناسه عنصر

en: Appears in: @bundles.
fa: نمایش در @bundles.

en: An autocomplete text field.
fa: یک فیلد متنی autocomplete

en: Display the label of the referenced entities.
fa: نمایش عنوان عناصر ارجاع‌یافته.

en: Rendered entity
fa: بخش ارائه شده

en: View modes
fa: حالت‌های نمایش

en: Type of item to reference
fa: نوع آیتم برای مرجع شدن

en: Reference method
fa: روش ارجاع

[ctx: Entity type group]
en: Content
fa: محتوا
