Dynamic Entity Reference (8.x-1.0-beta1) - en to gl translation catalogue (16 entries)

en: Label
gl: Etiqueta

en: Save
gl: Gardar

en: Save settings
gl: Gardar os axustes

en: Size of textfield
gl: Tamaño do campo de texto

en: Default value
gl: Valor predefinido

en: Add another item
gl: Engadir outro elemento

en: Save field settings
gl: Gardar os axustes do campo

en: Entity type
gl: Tipo de entidade

en: Autocomplete matching
gl: Concordancia de autocompretar

en: Autocomplete
gl: Autocompletar

en: Show links
gl: Amosar ligazóns

en: Entity ID
gl: ID da entidade

en: View mode
gl: Modo de vista

en: An autocomplete text field.
gl: Un campo de texto autocompletado.

en: Type of item to reference
gl: Tipo de artigo a referenciar

en: Reference method
gl: Método de referencia
