Dynamic Entity Reference (8.x-1.16) - en to gl translation catalogue (17 entries)

en: Type
gl: Tipo

en: Overview
gl: Vista xeral

en: Label
gl: Etiqueta

en: Features
gl: Funcionalidades

en: Select list
gl: Lista de selección

en: Default value
gl: Valor predefinido

en: Check boxes/radio buttons
gl: Caixas de comprobación/Botóns de selección

en: Autocomplete
gl: Autocompletar

en: Show links
gl: Amosar ligazóns

en: Entity ID
gl: ID da entidade

en: Appears in: @bundles.
gl: Aparece en @bundles.

en: An autocomplete text field.
gl: Un campo de texto autocompletado.

en: Other…
gl: Outro…

en: Type of item to reference
gl: Tipo de artigo a referenciar

en: Reference method
gl: Método de referencia

[ctx: Entity type group]
en: Content
gl: Contido

[ctx: Entity type group]
en: Configuration
gl: Configuración
