Dynamic Entity Reference (8.x-1.16) - en to he translation catalogue (22 entries)

en: Type
he: סוג

en: Overview
he: סקירה

en: Label
he: תווית

en: Features
he: פיצ'רים

en: Select list
he: רשימת בחירה

en: Entity
he: יישות

en: Default value
he: ערך ברירת מחדל

en: Check boxes/radio buttons
he: תיבות סימון/לחצני אפשרויות

en: Autocomplete
he: השלמה אוטומטית

en: Show links
he: הצג קישורים

en: Appears in: @bundles.
he: מופיע ב: @bundles.

en: An autocomplete text field.
he: שדה טקסט עם השלמה אוטומטית.

en: Display the label of the referenced entities.
he: הצגת הכותרת של היישות ברפרנס.

en: Rendered entity
he: ישות מרונדרת

en: View modes
he: מצבי תצוגה

en: The referenced entity
he: היישות שאליה מצביע הרפרנס

en: Reference type
he: סוג רפרנס

en: Type of item to reference
he: סוג הפריט לשיוך

en: Reference method
he: שיטת הפניה

en: Display the ID of the referenced entities.
he: הצגת המזהה של יישויות עם רפרנס.

[ctx: Entity type group]
en: Content
he: תוכן

[ctx: Entity type group]
en: Configuration
he: הגדרות
