Dynamic Entity Reference (8.x-2.0-alpha6) - en to ro translation catalogue (38 entries)

en: Label
ro: Etichetă

en: Size of textfield
ro: Dimensiune câmp text

en: Select list
ro: Listă selecţie

en: Entity
ro: Entitate

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Check boxes/radio buttons
ro: Casetele de selectare/butoane radio

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Autocomplete matching
ro: Potrivire completare automată

en: Autocomplete
ro: Completare automată

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: Show links
ro: Arată legăturile

en: Field types
ro: Tipuri de câmp

en: Entity ID
ro: ID-ul entității

en: Appears in: @bundles.
ro: Apare în: @bundles.

en: An autocomplete text field.
ro: Un câmp text cu autocompletare.

en: Display the label of the referenced entities.
ro: Afișați eticheta entităților referite.

en: Rendered entity
ro: Entitate randată

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
ro: Afișați entitățile referință randate de entity_view().

en: Link label to the referenced entity
ro: Legați eticheta către entitatea de referință

en: Change handler
ro: Schimbați handler-ul

en: View modes
ro: Moduri de vizualizare

en: Other…
ro: Alt...

en: The referenced entity
ro: Entitatea de referință

en: Reference type
ro: Tipul referinței

en: Type of item to reference
ro: Tipul elementului referit

en: Reference method
ro: Metodă de referință

en: Display the ID of the referenced entities.
ro: Afișați ID-ul entităților referite.

en: The referenced entity (%type: %id) does not exist.
ro: Entitatea de referință (%type: %id) nu există.

[ctx: Entity type group]
en: Content
ro: Conținut

[ctx: Entity type group]
en: Configuration
ro: Configurație

en: @label referenced from @field_name
ro: @label referință de la @field_name

en: Target UUID
ro: UUID vizat

en: Entity Type ID
ro: ID-ul tipului de entitate

en: @entity using @field_name
ro: @entity folosește @field_name

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
ro: Referiți fiecare @entity cu un @field_name setat pentru @label.

en: This entity (%type: %label) cannot be referenced.
ro: Această entitate (%type: %label) nu poate fi referită.

en: This entity (%type: %id) cannot be referenced.
ro: Această entitate (%type: %id) nu poate fi referită.

en: Recursive rendering detected when rendering entity %entity_type: %entity_id, using the %field_name field on the %bundle_name bundle. Aborting rendering.
ro: A fost detectată o randare recursivă în timpul randării entității %entity_type: %entity_id, utilizând câmpul %field_name în pachetul %bundle_name. Anulare randare.
