Easy Email (3.0.3) - en to ja translation catalogue (54 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Content
ja: コンテンツ

en: Type
ja: タイプ

en: Subject
ja: 件名

en: Send email
ja: メール送信

en: Email settings
ja: メール設定

en: Edit
ja: 編集

en: Settings
ja: 設定

en: Label
ja: ラベル

en: Preview
ja: プレビュー

en: View
ja: ビュー

en: Attachment
ja: 添付

en: Mail
ja: メール

en: Email
ja: メール

en: Created
ja: 作成

en: Module
ja: モジュール

en: Recipients
ja: 受信者

en: Sender
ja: 送信者

en: To
ja: 宛先

en: From
ja: 送信元

en: email
ja: メール

en: Recipient
ja: 受信者

en: Sent
ja: 送信済み

en: Authoring information
ja: 投稿の情報

en: Attachments
ja: 添付

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Key
ja: キー

en: Replacement patterns
ja: 置換パターン

en: Revert
ja: 戻す

en: Revisions for %title
ja: %title のリビジョン

en: Revision
ja: リビジョン

en: Changed
ja: 変更済

en: Templates
ja: テンプレート

en: Revision of %title from %date
ja: %date 時点での %title のリビジョン

en: Overrides
ja: 上書き

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ja: 本当に、%revision-date 時点のリビジョンに戻してもよろしいですか？

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ja: 本当に、%revision-date 時点のリビジョンを削除してもよろしいですか？

en: From name
ja: 送信者名

en: From address
ja: 差出人アドレス

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Emails
ja: メールアドレス

en: Reports
ja: レポート

en: File directory
ja: ファイルディレクトリー

en: Creator
ja: 作者

en: Delete all revisions
ja: すべてのリビジョンを削除

en: Copy of the revision from %date.
ja: %dateのリビジョンのコピーです。

en: Current revision
ja: 現在のリビジョン

en: Upload destination
ja: アップロード先

en: Unique key
ja: ユニークキー

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻

en: @date by @username
ja: @date @username が投稿
