Easy Email (8.x-1.0-beta2) - en to fa translation catalogue (39 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Subject
fa: موضوع

en: Edit
fa: ویرایش

en: Label
fa: برچسب

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: View
fa: مشاهده

en: ID
fa: شناسه

en: Attachment
fa: پیوست

en: Mail
fa: ارسال پست

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Module
fa: ماژول

en: Recipients
fa: گیرنده‌ها

en: Sender
fa: فرستنده

en: To
fa: به

en: Recipient
fa: گیرنده

en: Sent
fa: ارسال شده

en: Attachments
fa: پیوست‌ها

en: Are you sure you want to delete %name?
fa: آیا از حذف %name اطمینان دارید؟

en: Key
fa: کلید

en: Create new revision
fa: ایجاد بازبینی جدید

en: Revert
fa: بازگشت

en: Revisions for %title
fa: بازبینی‌های %title

en: Revision
fa: بازبینی

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Templates
fa: قالب‌ها

en: Revision of %title from %date
fa: بازبینی %title از %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید به بازبینی %revision-date برگردید؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fa: آیا از حذف بازبینی مربوط به تاریخ %revision-date اطمینان دارید؟

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: About
fa: درباره

en: Creator
fa: سازنده

en: Replacement Patterns
fa: الگوهای جایگزینی

en: From Address
fa: از آدرس

en: Copy of the revision from %date.
fa: کپی نسخه %date
