Easy Email (8.x-1.0-rc1) - en to uk translation catalogue (57 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Type
uk: Тип

en: Subject
uk: Тема

en: Edit
uk: Редагувати

en: Label
uk: Мітка

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: View
uk: Перегляд

en: Attachment
uk: Долучення

en: Mail
uk: Пошта

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Created
uk: Створено

en: Module
uk: Модуль

en: Recipients
uk: Отримувачі

en: Sender
uk: Відправник

en: To
uk: До

en: Recipient
uk: Отримувач

en: Sent
uk: Сент

en: Attachments
uk: Вкладення

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Key
uk: Ключ

en: Create new revision
uk: Створювати нову редакцію

en: Revert
uk: Відновити

en: Revisions for %title
uk: Редакції для матеріалу %title

en: Revision
uk: Редакція

en: Changed
uk: Змінено

en: Templates
uk: Шаблони

en: Revision of %title from %date
uk: Редакція матеріалу %title від %date

en: From Name
uk: Від імені

en: Headers
uk: Заголовки

en: Overrides
uk: Перевизначити

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до редакції за %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити редакцію від %revision-date?

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Emails
uk: Повідомлення електронної пошти

en: Creator
uk: Автор

en: Delete all revisions
uk: Видалення всіх редакцій

en: Replacement Patterns
uk: Шаблони для заміни

en: From Address
uk: З адреси

en: Copy of the revision from %date.
uk: Копія редакції від %date.

en: Current revision
uk: Поточна редакція

en: Edit Template
uk: Редагувати шаблону

en: Source Field
uk: Вихідне поле

en: Email type
uk: Тип електронної пошти

en: File Directory
uk: Каталог файлів

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: Revision translation affected
uk: Редакція, на яку вплинув переклад

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
uk: Вказує, що останнє редагування перекладу належить до поточної редакції.

en: @date by @username
uk: @date від @username

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.

en: @langname revisions for %title
uk: Редакції @langname для матеріалу %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до перекладі на мову @language у редакції за %revision-date?

en: Revert content shared among translations
uk: Повернути матеріал, котрий існує в перекладах

en: Destination Field
uk: Кінцеве поле
