Easy Entity Base Field (3.0.1) - en to he translation catalogue (40 entries)

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: List
he: רשימה

en: view
he: צפיה

en: Edit
he: עריכה

en: Help text
he: טקסט עזרה

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: settings
he: הגדרות

en: Field
he: שדה

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: Manage
he: ניהול

en: Display
he: תצוגה

en: status
he: מצב

en: Field name
he: שם שדה

en: Field type
he: סוג שדה

en: Fields
he: שדות

en: Widget type
he: סוג ווידג'ט

en: Save settings
he: שמירת הגדרות

en: Default value
he: ערך ברירת מחדל

en: Save field settings
he: שמירת הגדרות שדה

en: Form
he: טופס

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Field settings
he: הגדרות שדה

en: About
he: אודות

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
he: הנחיות לתצוגה למשתמש מתחת לשדה זה בטופס העריכה.<br />תגיות HTML מותרות: @tags

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Add new field: you need to provide a label.
he: הוספת שדה חדש: יש לספק תווית.

en: Required field
he: שדה נדרש

en: The default value for this field, used when creating new content.
he: ערך ברירת המחדל של השדה, ביצירת תוכן חדש.

en: Saved %label configuration.
he: נשמרו הגדרות %label .

en: There is data for this field in the database. The field settings can no longer be changed.
he: בבסיס הנתונים מאוחסנים נתונים עבור שדה זה ולכן לא ניתן עוד לשנות הגדרות אלה.

en: Entity reference
he: רפרנס ליישות

en: This field supports tokens.
he: השדה הזה תומך ב Tokens

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
he: שם מכונה ייחודי קריא במכונה המכיל רק תווים של אותיות, ספרות ומקף תחתון.

en: An entity field containing an entity reference.
he: שדה של יישות שמכיל רפרנס ליישות.

en: Reference type
he: סוג רפרנס

en: Reference method
he: שיטת הפניה

[ctx: Entity type group]
en: Content
he: תוכן
