Easy Entity Base Field (3.0.2) - en to ro translation catalogue (45 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: List
ro: Listă

en: view
ro: afișează

en: Edit
ro: Editați

en: Help text
ro: Text de ajutor

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: settings
ro: setări

en: Field
ro: Câmp

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Manage
ro: Administrați

en: Display
ro: Afișaj

en: status
ro: stare

en: Field name
ro: Nume câmp

en: Field type
ro: Tip câmp

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Widget type
ro: Tip control

en: module
ro: modul

en: Save settings
ro: Salvare opţiuni

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Save field settings
ro: Salvare configurare câmp

en: Form
ro: Formular

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Field settings
ro: Opţiuni câmp

en: About
ro: Despre

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
ro: Instrucţiuni care vor fi prezentate utilizatorului sub câmp în formular.<br />Marcaje HTML permise: @tags

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Add new field: you need to provide a label.
ro: Adăugare câmp nou: trebuie să furnizați o etichetă.

en: Formatter settings
ro: Setări de formatare

en: Required field
ro: Câmp obligatoriu

en: The default value for this field, used when creating new content.
ro: Valoare implicită pentru acest câmp, folosită la crearea de conținut nou.

en: Saved %label configuration.
ro: Configurație %label salvată.

en: There is data for this field in the database. The field settings can no longer be changed.
ro: Există date în baza de date pentru acest câmp. Setările câmpului nu mai pot fi schimbate.

en: Entity reference
ro: Referință entitate

en: Change handler
ro: Schimbați handler-ul

en: This field supports tokens.
ro: Acest câmp are suport pentru token-uri.

en: There was a problem creating field %label: @message
ro: A fost o problemă la crearea câmpului %label: @message

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
ro: Un nume lizibil de mașină unic care conține litere, numere și liniuțe jos.

en: An entity field containing an entity reference.
ro: Un câmp al entității care conține o referință către o entitate.

en: Reference type
ro: Tipul referinței

en: Reference method
ro: Metodă de referință

[ctx: Entity type group]
en: Content
ro: Conținut

en: Add new field: you need to provide a machine name for the field.
ro: Adăugați câmp nou: trebuie să furnizați un nume mașină pentru câmp.
