Easy Install (8.x-10.3) - en to tr translation catalogue (14 entries)

en: Help
tr: Yardım

en: System
tr: Sistem

en: Install
tr: Kur

en: Configure permissions
tr: Yetkileri ayarla

en: Permissions
tr: İzinler

en: About
tr: Hakkında

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
tr: @module (<span class="admin-disabled">devre dışı</span>)

en: Uses
tr: Kullanım

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
tr: @module (<span class="admin-missing">eksik</span>)

en: Filter modules
tr: Modülleri Süz

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> this version of Drupal core)
tr: @module (Drupal çekirdeğinin bu sürümüyle <span class="admin-missing">uyumsuz</span> )

en: This version is not compatible with Drupal @core_version and should be replaced.
tr: Bu sürüm, Drupal @core_version ile uyumlu değil ve değiştirilmesi gerekiyor.

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version @php_version.
tr: Bu modül, @php_required PHP sürümünü gerektiriyor ve @php_version PHP sürümüyle uyumsuz.

en: Configure <span class="visually-hidden">the @module module</span>
tr: <span class="visually-hidden">@module modülünü</span> yapılandırın
