Easychart (8.x-3.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (22 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Reset to defaults
fr: Revenir aux valeurs par défaut

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Settings
fr: Paramètres

en: Default
fr: Par défaut

en: The configuration options have been reset to their default values.
fr: Les options de configuration ont été réinitialisées à leurs valeurs par défaut.

en: Never
fr: Jamais

en: Promoted to front page
fr: Promu en page d'accueil

en: Sort by
fr: Trier par

en: Update frequency
fr: Fréquence de mise à jour

en: Site information
fr: Informations

en: ‹ Previous
fr: ‹ Précédent

en: Next ›
fr: Suivant ›

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: Presets
fr: Réglages prédéfinis

en: Config
fr: Configuration

en: Chart
fr: Graphe

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Available options
fr: Options disponibles

en: Master
fr: Principal
