Easychart (8.x-3.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (16 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Reset to defaults
hi: दोबारा से डीफॉल्ट में स्थापित करें।

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: The configuration options have been reset to their default values.
hi: विन्यास विकल्प उनके डिफ़ॉल्ट मान पर रीसेट कर दिया गया है।

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Promoted to front page
hi: पहले पृष्ठ पर भेज दिया है |

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Site information
hi: साइट जानकारी

en: Next ›
hi: अगला ›

en: Apply
hi: लागू करें

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-
