EAV Field (2.0.1) - en to fa translation catalogue (22 entries)

en: Attribute
fa: مشخصه

en: Value
fa: مقدار

en: List
fa: فهرست

en: Description
fa: شرح

en: Edit
fa: ویرایش

en: Weight
fa: وزن

en: Category
fa: دسته بندی

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: ID
fa: شناسه

en: Configuration saved.
fa: پیکربندی ذخیره شد.

en: Widget
fa: ساختار

en: Other
fa: ساير

en: Attributes
fa: مشخصه‌ها

en: Reference
fa: ارجاع

en: Values
fa: مقادیر

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Field settings
fa: تنظیمات فیلد

en: Value type
fa: نوع مقدار

en: Storage settings
fa: تنظیمات ذخیره سازی

en: Type of item to reference
fa: نوع آیتم برای مرجع شدن

en: Reference method
fa: روش ارجاع
