EAV Field (2.0.1) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Attribute
id: Atribut

en: Value
id: Nilai

en: List
id: Daftar

en: Description
id: Deskripsi

en: Edit
id: Sunting

en: Weight
id: Bobot

en: Category
id: Kategori

en: Save
id: Simpan

en: Configuration saved.
id: Konfigurasi sudah disimpan.

en: Widget
id: Piranti

en: Other
id: Lainnya

en: Attributes
id: Atribut-atribut

en: Reference
id: Referensi

en: Values
id: Nilai

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Field settings
id: Pengaturan data

en: Formatter
id: Pengformat

en: Value type
id: Tipe nilai

en: Formatter settings
id: Pengaturan formatter

en: Type of item to reference
id: Jenis item yang direferensikan

en: Reference method
id: Metode referensi
