EAV Field (2.0.3) - en to ml translation catalogue (14 entries)

en: Attribute
ml: ആട്രിബ്യൂട്ടുകൾ

en: Value
ml: മൂല്യം

en: List
ml: പട്ടിക

en: Description
ml: വിവരണം

en: Edit
ml: തിരുത്തുക

en: None
ml: ഇല്ല

en: Weight
ml: ഭാരം

en: Category
ml: വര്‍ഗ്ഗം

en: Label
ml: അടയാളം

en: Save
ml: സൂക്ഷിച്ചുവെക്കുക

en: Active
ml: സജീവമായ

en: Configuration saved.
ml: ക്രമീകരണങ്ങള്‍ സൂക്ഷിച്ചിരിക്കുന്നു

en: Filter
ml: ഫിൽറ്റർ

en: Reference method
ml: സൂചനാ മാർഗ്ഗം
