Extra Block Types - en to it translation catalogue (6 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Disable
it: Disattiva

en: Block settings
it: Impostazioni del blocco

en: Default
it: Predefinito

en: Collapsible
it: Richiudibile

en: Styles
it: Stili
