Extra Block Types - en to ar translation catalogue (14 entries)

en: Disable
ar: تعطيل

en: None
ar: لا شيء

en: Block settings
ar: إعدادات الصناديق

en: Center
ar: المركز

en: Top
ar: الأعلى

en: Horizontal
ar: أفقي

en: Vertical
ar: عمودي

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Mode
ar: النمط

en: Loop
ar: حلقة

en: Navigation
ar: الإبحار

en: Basic
ar: الأساسي

en: Autoplay
ar: تشغيل آلي

en: Breakpoint
ar: نقطة توقف
