Extra Block Types - en to ru translation catalogue (20 entries)

en: Slideshow
ru: Слайд-шоу

en: error
ru: ошибка

en: Block settings
ru: Настройки блока

en: Move
ru: Перенести

en: Not installed
ru: Не установлено

en: Randomize
ru: Случайно

en: Slide
ru: Слайд

en: Animation speed
ru: Скорость анимации

en: Installed
ru: Установлено

en: Reverse
ru: Инвертировать

en: Animation
ru: Анимация

en: Pause on hover
ru: Пауза при наведении курсора

en: Paragraph
ru: Параграф

en: notice
ru: замечание

en: Direction
ru: Направление

en: Pause
ru: Пауза

en: Slideshow speed
ru: Скорость слайд-шоу

en: Paragraphs
ru: Параграфы

en: Slide title
ru: Заголовок слайда

en: Slide text
ru: Текст слайда
