ECA: Event - Condition - Action (2.0.17) - en to hi translation catalogue (27 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Content
hi: सामग्री

en: Value
hi: मान

en: Email address
hi: ई-मेल पता

en: Type
hi: प्रकार

en: Language
hi: भाषा

en: Message
hi: संदेश

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Export
hi: निर्यात करें।

en: Top
hi: ऊपर

en: View
hi: देखें

en: URL
hi: यूआरएल

en: Display
hi: प्रदर्शन

en: ID
hi: आईडी

en: Error
hi: त्रुटि

en: Warning
hi: चेतावनी

en: Media
hi: मीडिया

en: Method
hi: तरीका

en: Destination
hi: गंतव्य

en: Position
hi: स्थान

en: Entity
hi: इकाई

en: Selector
hi: चयनकर्ता

en: User name
hi: उपयोगकर्ता नाम

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: View mode
hi: दृश्य प्रणाली
