ECA: Event - Condition - Action (2.0.7) - en to ro translation catalogue (128 entries)

en: tags
ro: etichete

en: Title
ro: Titlu

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Content
ro: Conținut

en: Value
ro: Valoare

en: Email address
ro: Adresă email

en: Type
ro: Tip

en: yes
ro: da

en: Actions
ro: Acțiuni

en: disabled
ro: dezactivat

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Log
ro: Jurnal

en: Enable
ro: Activare

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Enabled
ro: Activat

en: Action
ro: Acțiune

en: Version
ro: Versiune

en: Edit
ro: Editați

en: Links
ro: Legături

en: Reset
ro: Resetează

en: Message
ro: Mesaj

en: Weight
ro: Greutate

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Update
ro: Actualizare

en: Open
ro: Deschideți

en: Top
ro: Sus

en: Time
ro: Ora

en: View
ro: Afișează

en: Filename
ro: Nume fișier

en: Form ID
ro: ID-ul formularului

en: Display
ro: Afișaj

en: User
ro: Utilizator

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Error
ro: Eroare

en: Options
ro: Opțiuni

en: no
ro: nu

en: Data type
ro: Tip de date

en: hours
ro: ore

en: days
ro: zile

en: Page
ro: Pagina

en: To
ro: Către

en: From
ro: De la

en: Revision ID
ro: ID-ul revizuirii

en: Published
ro: Publicat

en: Filter
ro: Filtru

en: File name
ro: Numele fișierului

en: User role
ro: Rol utilizator

en: Severity
ro: Gravitate

en: Field name
ro: Nume câmp

en: Field type
ro: Tip câmp

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Conditions
ro: Condiții

en: Warning
ro: Avertizare

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Textfield
ro: Câmp de text

en: Display options
ro: Opțiuni de afișare

en: Desc
ro: Descendent

en: Method
ro: Metodă

en: Events
ro: Evenimente

en: Configuration
ro: Configurație

en: Destination
ro: Destinație

en: Clone
ro: Clonare

en: Arguments
ro: Argumente

en: Optional
ro: Opțional

en: Position
ro: Poziție

en: Template
ro: Șablon

en: Expires
ro: Expiră la

en: Expiration
ro: Data expirării

en: Operation
ro: Operație

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Condition
ro: Condiție

en: seconds
ro: secunde

en: Key
ro: Cheie

en: Replacement value
ro: Valoarea de înlocuire

en: Create new revision
ro: Creează o nouă revizie

en: equals
ro: egal

en: Block name
ro: Numele blocului

en: Entity
ro: Entitate

en: Field title
ro: Titlu câmp

en: Link type
ro: Tip de legătură

en: User name
ro: Nume utilizator

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: URI
ro: URL

en: Apply
ro: Aplică

en: Permission
ro: Permisiune

en: parent
ro: părinte

en: Interface language
ro: Limbajul interfeței

en: Offset
ro: Decalaj

en: begins with
ro: începe cu

en: contains
ro: conține

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: About
ro: Despre

en: The value to set.
ro: Valoarea de setat

en: Translate
ro: Traducere

en: Target
ro: Țintă

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: User account
ro: Cont utilizator

en: Display type
ro: Tipul de afișare

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Allow multiple values
ro: Permite valori multiple

en: Array
ro: Șir

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Filter format
ro: Format filtru

en: Style name
ro: Nume stil

en: Entity ID
ro: ID-ul entității

en: View mode
ro: Mod de vizualizare

en: Theme name
ro: Numele temei

en: Asc
ro: Ascendent

en: Max age
ro: Vârstă maximă

en: Button label
ro: Eticheta butonului

en: Entity label
ro: Eticheta entității

en: Route name
ro: Nume rută

en: Plugin ID
ro: ID-ul plugin-ului

en: Negate the condition
ro: Negați condiția

en: Cache contexts
ro: Contexte cache

en: Page 2
ro: Pagina 2

en: Responsive image style
ro: Stil de imagine adaptiv

en: Cache tags
ro: Tag-uri cache
