ECA: Event - Condition - Action (2.1.1) - en to kn translation catalogue (17 entries)

en: enabled
kn: ಸಕ್ರಿಯಗೊಂಡಿದೆ

en: value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: optional
kn: ಐಚ್ಛಿಕ

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Mode
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: State
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: String
kn: ಸ್ಟ್ರಿಂಗ್

en: Integer
kn: ಪೂರ್ಣಾಂಕ

en: Labels
kn: ಲೇಬಲ್‌ಗಳು

en: Condition
kn: ಪರಿಸ್ಥಿತಿ

en: Error message
kn: ದೋಷ ಸಂದೇಶ
